Analýza zápasu: FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava

Publikované 22.07.2018, autor: Roman

Ešte sme sa nespamätali z prekvapivého minulosezónneho triumfu Trnavčanov a už tu máme nový ročník slovenskej Fortuna ligy. Včera sa odohrali úvodné zápasy prvého kola. Dnes sú na programe už len dva duely. V oboch sa predstavia favorizované mužstvá, ktoré cez týždeň odohrali náročné pohárové zápasy.

Zlaté Moravce majú za sebou rušné leto

Okolie klubu je už každú letnú prestávku pripravené na rozsiahle prebudovávanie kádra. Tentoraz však nebol rez kádrom taký výrazný. Mužstvo sa jednoznačne posilnilo. Príchod Ďubeka, ako nového špílmachra, dodá tímu futbalovejšiu tvár. Ako vydarený sa dá zatiaľ hodnotiť aj prestup nádejného brankára Chovana či pravého obrancu Dimitrijeviča.

Vedenie sa muselo rozlúčiť so srbským stopérom Nikoličom, ktorý nespĺňal kritéria prvoligového obrancu ako aj so skúseným Pintérom, ktorý bol vyšetrovaný a suspendovaný pre podozrenia z ovplyvňovania zápasov. Moravce boli vďaka tomu jediným tímom elitnej súťaže, ktorý bol spomenutý v súvislosti s korupčným škandálom.

Slovan už odohral prvé zápasy

Zverenci trénera Martina Ševelu majú za sebou úspešný vstup do kvalifikácie Európskej ligy. Moldavský tím Milsami jasne prevýšili a zaslúžene postupujú s výsledným skóre 9:2. V druhom polčase druhého duelu už bolo o postupujúcom rozhodnuté a hráči sa tak trochu mohli šetriť na dnešný duel.

Hlavný kouč Slovana si veľmi pochvaľoval letnú prípravu a až v tomto ročníku konečne uvidíme Slovan pod Ševelovým vedením od úplného začiatku sezóny. Počas leta tím nenakupoval žiadne ofenzívne hviezdy, ako tomu bolo v minulých sezónach. Prišli skôr spoľahliví a pracovití futbalisti do zadných radov na čele krajnými obrancami Apauom a Shukotskym. Citeľnou môže byť strata Borisa Sekuliča.

Favorit je jasný

Slovan vyzeral v zápasoch s moldavským súperom výborne. V druhom zápase dokázal pošetriť sily a očakávam, že dnes vyšle signál všetkým fortunaligovým súperom, že v boji o titul s ním bude treba vážne počítať. Očakávam víťazstvo hostí väčším ako jednogólovým rozdielom, preto by sa v tomto prípade hodila stávka s handicapom na víťazstvo hostí. Tú však stávková kancelária nepochopiteľne neponúka. Tipujem preto klasickú dvojku.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 1.62 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.