Analýza zápasu: Fínsko – Island

Publikované 02.09.2017, autor: Roman

Vďaka reprezentačnej prestávke môžeme sledovať každodenné súboje národných tímov. Veľmi zaujímavá situácia je v skupine I, kde sa o prvé miesto a priamu účasť na Majstrovstvách sveta bijú ešte štyri tímy.

Fíni zatiaľ fackovacím panákom

Fínsko sa dostalo do extrémne ťažkej skupiny. Heslo, že ľahkí súperi už v Európe neexistujú, platí v rámci tejto skupiny dvojnásobne. Nie je tu žiaden veľký favorit typu Nemecka alebo Španielska. Napriek tomu sa tu nachádzajú štyri tímy, ktoré boli účastníkom posledných ME. Fíni získali doposiaľ len jediný bod, keď remizovali s ešte slabším Kosovom.

Zaujímavosťou je, že všetky duely okrem zápasu s Tureckom prehrali Fíni iba tesne o jeden gól. V zostave im jednoznačne chýba viac lídrov schopných rozhodovať zápasy. Najväčšou hviezdou je kapitán a bývalý obranca Ajaxu Amsterdam, v súčasnosti pôsobiaci vo Werdere Brémy Niklas Moisander. Ten je však zranený a dnes nemusí nastúpiť. Pre Fínov by to bola obrovská strata.

Island môže stále vyhrať skupinu

Islanďania minulý rok očarili Európu svojím prístupom k futbalu. Technické nedostatky prekryli obrovskou bojovnosťou, súbojovým poňatím hry a neustálym pohybom. Vďaka tomu postúpili až medzi najlepších osem mužstiev šampionátu. Na ME sa ukázalo množstvo hráčov, ktorí následne zakotvili v rôznych európskych kluboch.

Momentálne je Island na druhom mieste iba o skóre za prvým Chorvátskom. S najväčším rivalom odohrali už oba zápasy. V obidvoch zvíťazil domáci tím. Na krk im však dýcha dvojica Ukrajina-Turecko, ktorí sú vzdialení len o dva body. Problémom severanov je najmä strieľanie gólov. Doteraz zaznamenali iba deväť presných zásahov. Najlepším strelcom je trojgólový Finnbogason.

Island musí vyhrať

Priamy postup vedie pre Island len cez dnešnú výhru vo Fínsku, keďže Chorváti hrajú doma s Kosovom. Island má oproti Fínom jednoznačne vyššiu kvalitu na všetkých postoch. Výborní sú aj v disciplíne a organizácií hry. Problémom je ale strieľanie gólov. Ak však bude Fínom chýbať kapitán a dirigent obrany Moisander, Islanďania jednoznačne zvíťazia.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 1.97 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.