Analýza zápasu: Fínsko U20 – Slovensko U20

Publikované 30.12.2017, autor: Roman

Po včerajšej senzačnej výhre nad USA je hokejové Slovensko v malom vytržení. Dúfame, že naši juniori nadviažu na výborný výkon proti Američanom a potrápia aj ďalšiu hokejovú veľmoc, majstrov sveta spred dvoch rokov, Fínov.

Fíni zatiaľ s jedným víťazstvom

Súčasný fínsky tím sa nemôže porovnávať s tým, ktorý na domácej pôde pred dvoma rokmi suverénne  triumfoval. Aj napriek tomu však majú vo svojom kádri veľmi perspektívnych hokejistov. Za všetkých spomenieme najmä Eeliho Tolvanena, ktorý je pevnou súčasťou kádra Jokeritu Helsinki v KHL. Nie je pritom iba hráčom do počtu. V 39 zápasoch dokázal nazbierať 17 gólov a 15 asistencií. V Nashville sa už dokonca šepká o tom, že by mu zmluvu ponúkli ešte v aktuálnom ročníku.

Fíni zatiaľ odohrali na Majstrovstvách sveta dva zápasy. V prvom dueli podľahli silnej Kanade pomerom 4:2. V druhom stretnutí zdolali outsidera z Dánska pomerne pohodlne 4:1. Proti našim hokejistom sú jednoznačným favoritom. V oboch zápasoch ukázali, že majú vyrovnaný káder, čo dokazuje aj fakt, že skórovať dokázali už všetky štyri formácie.

Slovensko na dobrej vlne

Po nečakanom víťazstve nad zámorskou veľmocou získali slovenskí hokejisti potrebné sebavedomie. Ukázali, že kvalitu majú a takýto zápas im môže iba pomôcť. Cenná je aj skutočnosť, že po debakli od Kanady úplne zmenili prístup k zápasu. Zapracoval aj realizačný tím a vhodne ušitou taktikou zaskočil silného súpera.

Tréner Bokroš sa bude v dnešnom zápase spoliehať najmä na novozloženú formáciu Buček-Ružička-Krivošík, ktorá si skvele sadla. Veľkou výzvou pre našich hokejistov je zlepšiť presilové hry a zapojiť do produktivity aj ostatné útoky, pretože kvalitu máme dostatočnú. V doterajšom priebehu potešili aj výkony brankárov. Očakávam, že v dnešnom dueli dostane šancu Durný, ktorý v minulom stretnutí presvedčil o oprávnenosti svojej nominácie.

Môže to byť vyrovnaný duel

Podľa stávkových kancelárií je jasným favoritom škandinávsky súper. Osobne očakávam, že dokážeme odohrať vyrovnané stretnutie a získame aspoň jeden bod.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 7.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.