Analýza zápasu: FK Mladá Boleslav – Sparta Praha

Publikované 07.08.2017, autor: Roman

Sparta sa po fiasku v Európskej lige môže plne sústrediť na domácu súťaž. Mladá Boleslav je na tom po vyradení albánskym Skenderbeu podobne. Na rozdiel od Sparty sa však od tohto tímu nič neočakávalo.

Mladá Boleslav začala ligu prehrou

Minulý týždeň hralo mužstvo tiež doma proti olomouckej Sigme. Zápas však nezvládli a súperovi podľahli tesne 1:2. O výsledku rozhodol český stredopoliar Šimon Falta, ktorý v prvom polčase strelil dva góly. Striedajúci Komlichenko len upravil výsledok. Domáci mali počas zápasu miernu prevahu, ktorú ale nedokázali zužitkovať.

Okrem ligy hrala Mladá Boleslav aj v druhej najprestížnejšej európskej súťaži. Doma dokázali albánsky Skenderbeu poraziť. Na súperovom ihrisku však podľahli 1:2 a v následnom predĺžení inkasovali ešte raz. Mužstvo má na začiatku sezóny poriadne nahustený program a dnes ich čaká papierovo jeden z najsilnejších tímov ligy.

Sparťania si takto začiatok ročníka nepredstavovali

„Rudí“ určite nečakali, že v úvodných troch zápasov sezóny strelia len dva góly a zaznamenajú iba jedinú remízu. Tú zaknihovali v prvom kole českej ligy po deľbe bodov s mestským rivalom Bohemians. Sparta viedla po penalte Dávida Lafatu. Dve minúty pred koncom však inkasovali z kopačky Šmída.

Dvojzápas s Crvenou Zvezdou Belehrad bol pre Sparťanov ako zo zlého sna. V dvoch dueloch so srbským mužstvom nezaznamenali ani jeden gól a inkasovali až tri. Okrem toho neoslnili ani herným prejavom. Najmä prvý polčas odvetného duelu bol doslova tragický a domáci fanúšikovia ich na konci polčasu odmenili hlasným piskotom.