Analýza zápasu: Florida Panthers – New York Islanders

Publikované 04.12.2017, autor: Roman

Zápasy dnešných aktérov sme v tejto sezóne ešte neanalyzovali. Ide pritom o zaujímavé celky, ktoré už dlhšiu dobu čakajú na prenikavejší úspech. Kvalitu pritom majú dostatočnú. Na úspešnú sezónu v NHL vám však iba kvalita kádra väčšinou nestačí.

„Panteri“ aj túto sezónu sklamali

V predminulom ročníku sa zdalo, že na Floride sa koná hokejová revolúcia. V kádri miestnych „panterov“ hral legendárny Jaromír Jágr a prelomové sezóny prežívali aj vysoké draftové voľby v podobe Alexandra Barkova, Aarona Ekblada alebo Jonathana Huberdeaua. Všetci spomínaní mladíci následne dostali štedré dlhodobé zmluvy a s ich výkonmi to odvtedy išlo dolu vodou.

Minulá sezóna bola teda napriek veľkým očakávaniam sklamaním. A v rovnakom duchu pokračuje mladý neskúsený tím aj v tomto ročníku. Momentálne sú na predposlednom mieste Východnej konferencie, keď v doterajších 26 zápasoch získali iba veľmi chudobných 23 bodov. Majú pritom tretiu najhoršiu defenzívu v konferencií a ich ofenzívne čísla tiež neohurujú. Na čele tímového bodovania sú spomínaní Barkov a Huberdau, ktorí si držia priemer bodu na zápas. Zvyšok tímu s výnimkou Vincenta Trochecka však za prvou lajnou výrazne zaostáva.

„Ostrovanom“ sa pomerne darí

Už niekoľko sezón hľadalo vedenie klubu  k svojmu kapitánovi, draftovej jednotke a jednému z najlepších hráčov ligy Johnovi Tavaresovi plnohodnotného krídelníka. Zdalo sa, že cez leto sa im to podarilo, keď z Edmontonu priviedli Jordana Eberleho. Situácia sa síce vykryštalizovali inak a s Tavaresom si skvele sadla dvojica Joshua Bailey-Anders Lee. Eberle však dodal útoku dostatočnú hĺbku a vytvoril zohratú lajnu s mladým kanadským centrom Mathewom Barzalom a skúseným Andrewom Laddom.

„Ostrovania“ sa aj vďaka spomínanej ofenzívnej sile nachádzajú na šiestom mieste Východnej konferencie a sú v tesnom kontakte s čelom tabuľky. Z pohľadu strelených gólov disponujú tretím najlepším útokom v konferencií. V počte inkasovaných gólov patria k priemeru. Môže za to aj pomerne nejasná brankárska situácia, keď ani jeden z dvojice Greiss-Halák nepresvedčil, že je jasnou jednotkou.

Hostia miernym favoritom

Floride sa nedarí podľa predstáv a teraz im navyše chýba aj člen elitnej formácie Jevgenij Dadonov. New York naopak v posledných dueloch predvádza pomerne dobré  výkony. Neodvážim sa tipovať výsledok, očakávam však, že hostia zaťažia konto domáceho brankára aspoň štyrmi gólmi.

Môj tip: Hostia dajú viac ako 3.5 gólu , aktuálny kurz vo Fortune: 2.70 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.