Analýza zápasu: Florida Panthers – Vegas Golden Knights

Publikované 19.01.2018, autor: Roman

Aj dnes už tradične zostaneme v zámorskej NHL. Na slnečnú Floridu zavíta momentálne najlepší tím Východnej konferencie z Las Vegas. Pripomíname, že ide o nováčika, ktorý zatiaľ prekvapuje celú hokejovú verejnosť.

Florida znovu v kríze

V posledných dvoch decembrových týždňoch odohrali „panteri“ päť duelov, v ktorých získali plný počet bodov. Bola to ich najdlhšia víťazná séria v ročníku. Do nového roka však vstúpili prehrou a v ostatných piatich zápasoch sa zo zisku dvoch bodov tešili len jediný raz. Po týždňovej prestávke ich navyše čaká súper z tej najťažšej váhovej kategórie.

Neuvážené rozhodnutia predchádzajúceho i súčasného vedenia spôsobili, že mužstvo sa v posledných rokoch nachádza na nepostupových pozíciách. Pred dvoma rokmi sa zdalo, že Florida je jedným z najperspektívnejších tímov NHL. Mladíci však nevydržali v nastúpenom trende a nedokázali tím dotiahnuť k výraznejšiemu úspechu. Aktuálne je Florida až dvanásta a na postupové pozície stráca viac ako desať bodov.

Vegas neustále prekvapuje

Nováčik vletel do ligy vo veľkom štýle a už niekoľko týždňov vedie celú Východnú konferenciu. Vedenie tímu dokázalo, že v dnešnom hokeji sa dá úspešný tím postaviť aj bez veľkých ofenzívnych hviezd. Vegas disponuje vyrovnaným mužstvom s výbornou organizáciou hry. Hráči si navyše uvedomujú, že každým ďalším víťazným duelom píšu históriu a do zápasov idú s obrovským odhodlaním.

Ako bodový ťahúň sa vykryštalizoval Jonathan Audy-Marchessault, ktorý získal v doterajšom priebehu 41 bodov a je najproduktívnejším hráčom tímu. Zaujímavé je, že Vegas ho získalo v rámci rozširovacieho draftu práve z Floridy. Najlepším strelcom je zas Švéd William Karlsson, ktorý prežíva svoju životnú sezónu.

Favoritom hostia

Vegas je v tejto situácií favoritom každého duelu. Florida však mala k dispozícií voľný týždeň a bude zaujímavé sledovať, ako ich pomerne dlhá prestávka ovplyvní hlavne v súvislosti s predchádzajúcou šnúrou prehier. Osobne očakávam, že herná kvalita je na strane hostí a predpokladám, že to potvrdia aj výsledkovo.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 2.50 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.