Analýza zápasu: Francúzsko – Rakúsko

Publikované 11.05.2018, autor: Roman

Zápas „kodanskej“ A skupiny, ktorý veľa napovie do boja o záchranu. Francúzsko s Rakúskom sa nachádzajú na šiestej a siedmej pozícií tabuľky, ešte stále však nemajú zaistenú záchranu. Na krk im dýcha Bielorusko, ktoré je na turnaji síce v hroznej forme, ale ak vyhrá čo len jediný zápas, situácia sa môže náhle zmeniť.

Francúzsko vyhralo len raz

Hokejistom z krajiny galského kohúta nahráva fakt, že v priamom súboji už Bielorusov porazili a majú tak lepší vzájomný zápas, ktorý rozhoduje pri rovnosti bodov. V ostatných dueloch však ťahali za kratší koniec. Jednoznačne nestačili na Rusov ani Švédov. Včera prehrali po bezkrvnom výkone aj s nami. Čaká ich ešte silný český tím i Švajčiari.

Francúzov sme vo včerajšom zápase počas 50 minút nepustili, okrem gólu, do vážnejšej šance. V závere sa však skonsolidovali a podkúrili našej obrane. Na body to však nestačilo. Veľmi silný je najmä prvý útok Francúzov na čele so Stephanom Da Costom. Výborná je aj prvá presilovková formácia vedená rovnakým hráčom.

Rakúšania iba s bodom

Hneď v úvodnom dueli odohrali Rakúšania výborný zápas proti Švajčiarom a podľahli im až po predĺžení. To je zatiaľ jediný získaný bod ich tímu. Okrem toho jednoznačne nestačili na Švédov ani Rusov. Podľahli aj našim hokejistom. V priamom súboji ich ešte čaká duel s Bieloruskom, ktorý pravdepodobne všetko rozlúskne. Ak však dnes Rakúšania vyhrajú za tri body, budú mať veľkú šancu na záchranu.

Najväčšou hviezdou Rakúšanov je jednoznačne brankár Starkbaum, ktorému môžu ďakovať za jediný získaný bod v zápase so Švajčiarskom. Proti nám sa nevyhol zaváhaniu, ktoré Rakúšanov napokon asi stálo body. Naši západní susedia majú v kádri aj jedného z hráčov NHL Michaela Raffla.

Favorit nie je jasný

Rakúšania majú obrovskú motiváciu konečne sa zachrániť v elitnej kategórií. Pri objektívnom pohľade ide o veľmi podobné mužstvá, dokonca hrajúce podobným štýlom hry. Osobne očakávam vyrovnaný duel, v ktorom budú bodovať oba tímy.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 4.28 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.