Analýza zápasu: GD Chaves – Benfica Lisabon

Publikované 14.08.2017, autor: Roman

Minulý týždeň sme priniesli analýzu zápasu portugalskej najvyššej súťaže medzi Portom a Estorilom. Dnes rozoberieme aktuálnu situáciu najväčšieho rivala portských „drakov“ v boji o ligový titul.

Chaves nevstúpil do sezóny víťazstvom

O osude prvého zápasu Chavesu v novom ročníku bolo rozhodnuté už po tridsiatich minútach, keď mužstvo prehrávalo na pôde Guimaresu 0:2. Chaves dokázal priebeh zdramatizovať po dvoch presných zásahoch Williama. Na vyrovnanie mu však nezostal čas. Duel bol podľa štatistík pomerne vyrovnaný. Chaves mal väčšie držanie lopty, Guimares bol strelecky aktívnejší.

Tím skončil v minulej sezóne na jedenástom mieste tabuľky. V tejto sezóne sú očakávania vedenia asi podobné. Chaves sa rozpočtom ani zázemím nemôže porovnávať s najlepšími klubmi v krajine. Káder je poskladaný najmä z domácich hráčov a Brazílčanov. Stálou súčasťou tímu je aj bieloruský reprezentačný stredopoliar Renan Bressan.

Benfica má množstvo zranených hráčov

Topfavorit súťaže vstúpil do nového ročníka úspešne. V prvom kole ich čakala silná Braga. Benfica však o víťazstve rozhodla už v prvom polčase, keď sa do streleckej listiny zapísali Jonas a Seferovic. Braga síce zdramatizovala duel gólom do šatne, víťazstvo „orlov“ však spečatil Salvio.

Benfica určite nenastúpi v najsilnejšej zostave. Na listine zranených má zapísaných piatich futbalistov medzi nimi aj najlepšieho strelca minulej sezóny Kostasa Mitrogloua. Káder poznačili aj prestupy. Z Benficy počas leta napríklad odišiel švédsky talentovaný obranca Victor Lindelof. Za zmienku stojí, že do klubu počas prestupového obdobia prišiel slovenský stredopoliar Martin Chrien.

Benfica jednoznačným favoritom

Kvalita kádra je jednoznačne na strane lisabonského mužstva. Ak chcú v tejto sezóne pomýšľať na titul, musia podobné zápasy zvládať  s ľahkosťou. Očakávam, že Benfica zvíťazí rozdielom minimálne dvoch gólov.

Môj tip: Výhra hostí s handicapom 1:0, aktuálny kurz vo Fortune: 1.95 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.

Tipujte v Tipsporte a získajte 30 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!