Analýza zápasu: Grécko – Chorvátsko

Publikované 12.11.2017, autor: Roman

V rámci takmer všetkých európskych futbalových súťaží sme sa tento víkend dočkali reprezentačnej prestávky. Keďže väčšina tímov hrá najmä priateľské duely, znova sa zameriame na stretnutia baráže o postup na Majstrovstvá sveta v Rusku 2018.

Gréci to budú mať veľmi ťažké

V prvom dueli utrpelo Grécko debakel od výborne hrajúcich Chorvátov. Dostali štyri góly a boli v tomto stretnutí jednoznačne horší, keď prehrali na strely aj na držanie lopty. V útoku sa presadili jediný raz, keď skóroval stopér Sokratis. Tento zásah by však mohol byť v prípade dnešnej stíhacej jazdy nakoniec veľmi dôležitý.

V tomto zápase sa úplne rozpadla známa grécka defenzíva. Tréner Skibbe má pritom k dispozícií výbornú stopérsku dvojicu z nemeckej bundesligy. Papadopoulos aj Sokratis patria vo svojich kluboch k oporám a očakávalo sa, že potrápia aj chorvátsku ofenzívu.

Chorváti smerujú do Ruska

Chorvátski futbalisti vleteli na svojho súpera a po prvých tridsiatich minútach prvého polčasu viedli 3:1. Postupne sa presadili Modrič, Perišič a Kalinič a za hostí spomínaný Sokratis. Hneď na začiatku druhého dejstva ešte skóroval útočník Hoffenheimu Andrej Kramarič a o víťazovi zápasu bolo definitívne rozhodnuté.

Zverenci trénera Daliča nastúpili pravdepodobne okrem Mandžukiča v najlepšej možnej zostave. Na ihrisku sa to jednoznačne ukázalo a pri takejto kvalite kádra i výkonoch si Chorváti účasť na šampionáte určite zaslúžia. V prvom dueli sa presadil každý z ofenzívneho štvorlístka. Otázkou zostáva, či dnes nastúpia v rovnakom zložení, alebo bude tréner taktizovať s defenzívnejším rozostavením.

Grékom chýba kvalita

Futbalisti Grécka dokázali mnohokrát prekvapivo pokoriť favoritov a tešiť sa z nečakaných víťazstiev. V tejto chvíli je však takáto predstava skôr utópiou. Postup už asi Grékom prekĺzol pomedzi prsty, ale stále môžu odohrať dobrý duel. Osobne očakávam, že Chorváti sa nebudú mať kam ponáhľať a duel skončí remízou.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.30 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.

Tipujte v Tipsporte a získajte 20 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!