Analýza zápasu: HC 05 Banská Bystrica – HC Košice

Publikované 26.01.2018, autor: Roman

Po dlhom čase musíme prerušiť šnúru analýz z NHL, keďže v zámorí sa dnes v noci nehrá ani jeden duel. Presunieme sa tak na domáce klziská. Okrem bojov na ľade vrcholia aj boje za zeleným stolom, kde sa v posledných dňoch rozhodovalo o úprave programu počas olympiády aj o zmene termínu konca prestupového obdobia.

Bystričania kráčajú za obhajobou

Je až obdivuhodné, že aj po výraznom zásahu do kádra dokázal tréner Országh zachovať identitu mužstva a môže Bystricu doviesť k historickej obhajobe titulu. Mužstvo  nestratilo po letných odchodoch nič zo svojej ofenzívnej sily a v doterajšom priebehu strelilo najvyšší počet gólov v celej lige. Disponujú aj druhou najlepšou defenzívou.

Bodovým lídrom Stredoslovákov je veterán Tomáš Surový. Výborná forma a skúsenosti mu zaistili aj nomináciu na olympijské hry. Skvelú fazónu má aj ďalší center Miloš Bubela. Bystrica je už dlhšie obdobie známa výborným skautingom zámorských hráčov a to sa potvrdzuje aj v aktuálnej sezóne, keď letné posily Faille a Hohmann patria k najproduktívnejším hráčom mužstva.

Košice dýchajú súperovi na krk

Dnešný duel je zároveň priamym súbojom o prvé miesto tabuľky. Ak Zvolen nevyhrá na pôde Liptovského Mikuláša, môže prípadné víťazstvo vyšvihnúť Košičanov na prvé miesto tabuľky. Východniari patria k najväčším favoritom na zisk majstrovského titulu. A aj keď v posledných týždňoch odvolali trénera Jančušku, kvalitou kádra prevyšujú väčšinu mužstiev v lige.

Ofenzívnym lídrom je skúsený veterán Ladislav Nagy, ktorý by mal byť dôležitou súčasťou národného tímu na nadchádzajúcej olympiáde. Kanadské bodovanie však vedie Marek Hovorka s 38 bodmi v rovnakom počte zápasov. K ťahúňom „oceliarov“ patrí aj český útočník Patr Kafka, ktorý odohral v posledných rokoch tri plné sezóny práve v drese Banskej Bystrice.

Šláger nemá jasného favorita

Stávkové kancelárie sa prikláňajú na stranu domácich. Košice však zvíťazili v piatich posledných dueloch. Osobne očakávam vyrovnaný duel, v ktorom je remíza pomerne pravdepodobným výsledkom.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 4.40 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.