Analýza zápasu: Hertha Berlín – 1. FSV Mainz

Publikované 16.02.2018, autor: Roman

Nemecká bundesliga má dnes na programe jediný duel. Stretnú sa v ňom mužstvá v diametrálne odlišnej forme. Kým Hertha bodovala už v štyroch zápasoch v rade, Mainz posledné tri duely prehral a dnes sa pokúsi bezbodovú sériu prerušiť.

Herthu trápi veľká maródka

Berlínčania sú momentálne na jedenástom mieste ligovej tabuľky. Na siedmu pozíciu zaručujúcu účasť v európskych pohároch však strácajú iba štyri body. V posledných dueloch navyše dokázali bodovať proti silným tímom Leverkusenu a Dortmundu. Nad „farmaceutikmi“ dokonca vyhrali na ich pôde 0:2. V ostatných troch súbojoch zaznamenali tri nerozhodné výsledky a najmä ten proti nevýrazným Brémam ich môže pomerne mrzieť.

Zverencov trénera Dárdaia trápi množstvo zranení. Realizačný tím hlási až sedem absencií. Medzi inými ide aj o slovenského reprezentanta Ondreja Dudu. Problémy majú aj ďalší členovia základnej zostavy Jordan Torunarigha či Davie Selke, ktorí sa v posledných zápasoch zaradili k oporám a pre trénera môže byť problém ich nahradiť.

Mainz nemá formu

V posledných troch zápasoch ťahali zverenci trénera Sandra Schwarza za kratší koniec. Treba však podotknúť, že hrali proti najsilnejším tímom bundesligy na čele s Bayernom a Leverkusenom. V spomínaných dueloch inkasovali osem presných zásahov a zaznamenali iba dva góly. Nachádzajú sa na zostupových priečkach a bezpodmienečne  potrebujú bodovať.

Mužstvu bude pre kartový trest chýbať Abdou Diallo. Na stopérskom poste ho pravdepodobne nahradí nemecký obranca Stefan Bell. V pomerne dobrej forme je aj skúsený ľavý bek Daniel Brosinski, ktorý zaznamenal štyri asistencie a ako jeden z mála spĺňa aj prísnejšie kritéria. V útoku sa zas bude tréner Schwarz spoliehať na Japonca Yoshinoriho Muta, ktorý dal v prebiehajúcom ročníku šesť gólov.

Hertha favoritom

Stávkové kancelárie považujú za favorita práve berlínsky tím. Predchádzajúca forma hovorí jednoznačne v prospech domácich. Prikláňam sa k tejto predpovedi. Vzhľadom na absencie to však Hertha nebude mať ľahké.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.02 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.