Analýza zápasu: HJK Helsinki – Seinäjoen

Publikované 29.05.2018, autor: Roman

Duel fínskej najvyššej súťaže, ktorá ako jedna z posledných líg v Európe stále hráva systémom jar-jeseň. Pôjde o súboj vedúceho tímu tabuľky a hlavného ašpiranta na titul proti mužstvu, ktoré sa potáca na zostupovej hranici.

Helsinki zaslúžene vedú tabuľku

V doterajšom priebehu zvíťazilo mužstvo z hlavného mesta z 11 zápasov osemkrát. Podľahli síce rivalom na treťom a štvrtom mieste, ktorí im tesne dýchajú na chrbát, skvele však zvládli súboje proti slabším tímom, v ktorých boli jednoznačnými favoritmi. Z posledných štyroch stretnutí štyrikrát vyhrali a momentálne sú tak vo výbornej forme.

Helsinki majú druhú najlepšiu ofenzívu v súťaži. Viac gólov dal len KuPS s 23 presnými zásahmi. Mužstvo z hlavného mesta vyniká aj v defenzíve, keď inkasovalo druhý najnižší počet gólov v lige. Najlepším strelcom je Brazílčan Kluss, ktorý dal sedem gólov. Sekunduje mu Slovinec Valencic, ktorý strelil o dva góly menej.

Seinäjoen na hrane zostupu

Sezóna je síce iba v polovici, ale Seinäjoenu sa vôbec nedarí. Doteraz vyhrali iba dva zápasy a v súčte získal iba osem bodov. Z posledných piatich duelov pritom nevyhrali ani raz. Z zmienku stojí pomerne dobrá defenzíva, ktorá inkasovala iba deväť gólov. Je to rovnaký  počet, ako inkasoval dnešný súper a vedúce mužstvo tabuľky z Helsínk.

Žalostná je však ofenzívna produktivita. V doterajšom priebehu dali iba sedem gólov. Treba však poznamenať, že zo všetkých tímov odohrali najnižší počet duelov. Najlepším strelcom tímu je tak s dvoma gólmi Matti Klinga, ktorý bol ale v posledných troch zápasoch mimo zápasovej súpisky. Najznámejším menom v zostave  SJK je Mehmet Hetemaj, ktorý pôsobil v niekoľkých talianskych i francúzskych kluboch.

Favorit je jasný

Domáci tím je jednoznačným favoritom. Ak chce pomýšľať na titul, takéto zápasy musí jednoznačne zvládať. Okrem toho sú v posledných dueloch vo výbornej forme. Očakávam, že zvíťazia vyšším ako jednogólovým rozdielom.

Môj tip: Výhra domácich s handicapom 0:1, aktuálny kurz vo Fortune: 1.89 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.