Analýza zápasu: HKm Zvolen – HK Dukla Trenčín

Publikované 07.04.2018, autor: Roman

Po dlhom čase sa vraciame na ľad domácej ligovej súťaže. Medzi odvekými rivalmi zo Zvolena a Trenčína sa odohráva nervydrásajúca séria. Jej stav je vyrovnaný, oba tímy už vyhrali po dva zápasy a kto zvíťazí dnes, získa obrovskú výhodu.

Po veľkom boji zvíťazili Zvolenčania

V poslednom dueli sa z výhry tešili po veľkej dráme hokejisti spod Pustého hradu. Všetky svoje zásahy dosiahli počas vydarenej desaťminutovky v druhej tretine a dostali sa do vedenia 3:1. Náskok však neudržali a dvakrát inkasovali v početnej nevýhode. V predĺžení sa napriek veľkým šanciam víťaz nezrodil a rozhodnúť sa muselo v nájazdovej lotérií. Pevnejšie nervy mala zvolenská dvojica Kováčik-Špirko, ktorá svojimi zásahmi strhla víťazstvo na stranu hostí.

Zvolenčania ťažia najmä z produktivity prvých dvoch formácií. V prvej desiatke kanadského bodovania sa nachádzajú až piati zo šiestich elitných útočníkov Zvolena. Najproduktívnejším je Rastislav Špirko s desiatimi bodmi. Obrovským ťahúňom je aj prvý center Milan Kytnár či krídelník Michal Chovan, ktorý má najviac asistencií v play-off.

Dukla má výhodu domáceho prostredia

V takto vyrovnanej sérií by sa mohla výhoda domáceho prostredia zdať obrovskou devízou. V skutočnosti však oba tímy dokázali vyhrať aj na ľade súpera  V poslednom dueli Trenčania predviedli výborne zohraté presilovky, keď v početnej výhode dali všetky góly. V nájazdovej lotérií však nedostali puk za chrbát súperovho brankára ani raz.

„Vojaci“ disponujú papierovo jedným z najsilnejších tímov v lige. K dispozícií majú tri formácie, ktoré majú potenciál rozhodovať zápasy. V poslednom dueli sa dvakrát trafil dlhoročný reprezentant Peter Ölvecký, ktorý má stále miesto v prvej presilovkovej formácií. Aby sme nespomínali len útočníkov, vo výbornej forme hrá aj skúsený bek Tomáš Starosta, ktorý je dokonca najproduktívnejším hráčom mužstva.

Zápas bez favorita

Znovu nás čaká extrémne vyrovnaný duel, v ktorom rozhodne každá maličkosť. Osobne očakávam, že Trenčín nastúpi do zápasu nabudený s cieľom vrátiť domácu prehru. Tipujem teda na víťazstvo hostí v prvej tretine.

Môj tip: Výhra hostí v 1. tretine, aktuálny kurz vo Fortune: 3.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.

Tipujte v Tipsporte a získajte 30 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!