Analýza zápasu: Hull City – Aston Villa

Publikované 06.08.2018, autor: Roman

Dohrávka prvého kola druhej najvyššej anglickej súťaže prináša súboj slávnych mužstiev, ktoré boli pred niekoľkými rokmi stálou súčasťou elitnej Premier League. Momentálne prežívajú ťažšie obdobie a o účasť medzi elitou musia tvrdo bojovať.

Hull neodohral najvydarenejšiu prípravu

Klub „tigrov“ má za sebou náročnú sezónu, v ktorej sa umiestnili až na chvoste ligového pelotónu a chvíľami to dokonca vyzeralo na vypadnutie z druhej najlepšej ligy v Anglicku. Záchranu nakoniec zvládli, avšak do nového ročníka nevstúpili v rámci prípravy práve najšťastnejšie. Z posledných piatich priateľských súbojov nevyhrali ani raz. Nastúpili pritom aj proti tímom z nižších súťaží, ktoré boli kvalitatívne horšie.

Vedenie sa snažilo vyvinúť pomerne veľkú aktivitu na prestupovom trhu a kúpilo niekoľko zaujímavých futbalistov. Spomenieme najmä mladých stopérov Burkea a de Wijsa, ktorí sa ihneď zaradili do základnej zostavy mužstva. Obranu posilnil aj skúsený americký krajný bek Eric Lichaj. Trénera Adkinsa teraz čaká neľahká úloha pri zapracovaní nových hráčov do mužstva.

Aston Villa má jasný cieľ

V uplynulej sezóne skončili „Villans“ na štvrtom mieste a postúpili do baráže o Premier League. Tam podľahli Fulhamu v tesnom finálovom zápase. Najvyššia súťaž im tak ušla naozaj o vlások. V tomto ročníku sa radia k najväčším favoritom na postup, otázne je ako sa s fanúšikovským tlakom, ktorý je v Birminghame obrovský, vysporiadajú.

Manažér Steve Bruce do kádra z minulej sezóny príliš nezasahoval. Na hosťovanie priniesol len mladého brankára Moreiru z Atletica Madrid. Mužstvo je kvalitné a má potenciál na postup do elitnej anglickej súťaže. V príprave zvíťazili v každom dueli okrem zápasu proti West Hamu United,  kde sa ukázal kvalitatívny rozdiel.

Miernym favoritom hostia

Stávkové kancelárie nemajú jasného favorita. Osobne viac favorizujem hosťujúci tím. V príprave ukázali lepšiu fazónu ako Hull. Na ich strane je aj vyššia kvalita kádra. V Anglicku je však doma silné každé mužstvo a nikto nerozdáva body zadarmo. Napriek tomu tipujem na tesné víťazstvo hostí.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 2.60 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.