Analýza zápasu: Irán – Uzbekistan

Publikované 12.06.2017, autor: Roman

Okrem európskej časti kvalifikácie sa v tomto období odohrávajú boje o Majstrovstvá sveta aj na ázijskom kontinente. Dnes budeme svedkami zápasu medzi prvým tímom skupiny A, Iránom a ich prenasledovateľmi z Uzbekistanu.

Irán zatiaľ bez prehry

Mužstvo trénera Carlosa Queiroza zatiaľ v tejto fáze kvalifikácie neprehralo ani jeden zápas. Iránsky reprezentačný futbal prežíva veľmi dobré obdobie a pravdepodobne sa kvalifikuje na druhé Majstrovstvá sveta v rade. Je to najmä zásluhou trénera Queiroza, ktorý spravil z národného tímu vyspelé mužstvo, hrajúce zodpovedný „európsky“ futbal.

Svedčí o tom aj doterajšia štatistika. V siedmich zápasoch neinkasovali ani jeden gól. Skórovali síce len šesťkrát, ale stačilo im to na päť víťazstiev a dve remízy, S celkovým súčtom 17 bodov sa nachádzajú na prvom mieste tabuľky, ktoré zaručuje priamy postup na Svetový šampionát 2018 v Rusku. Najväčšou hviezdou Iránu je jednoznačne Ashkan Dejagah z nemeckého Wolfsburgu. V súčasnosti ale disponujú viacerými legionármi z ruskej alebo holandskej najvyššej súťaže.

Uzbekistan si udržiava tretiu priečku

Tretia pozícia síce negarantuje priamy postup na MS, ale je bránou do štvrtej fázy kvalifikácie. Uzbekistan má momentálne náskok štyroch bodov pred štvrtou Sýriou. Na druhú Južnú Kóreu však stráca jediný bod. O motiváciu majú teda postarané.

Menoslov uzbeckého národného mužstva je pre európskeho fanúšika pomerne veľká neznáma. V zostave prevažujú hráči z domácej ligy. Tí sú doplnení legionármi najmä z Číny, Ruska a z krajín Arabského polostrova. Reprezentácia má v siedmich zápasoch tejto fázy na konte štyri víťazstvá s celkovým skóre 6:4.

Irán potvrdí rolu favorita

Súperi sa spolu už stretli na jeseň minulého roka. Irán zvíťazil v Uzbekistane 0:1. Predpokladám, že zverenci Queiroza potvrdia výbornú fázu aj teraz. Povzbudení víťazstvom v priateľskom zápase na pôde Čiernej hory vyhrajú o jeden gól a potvrdia svoju účasť na MS.

Môj tip: Remíza s handicapom 0:1, aktuálny kurz vo Fortune: 2.90 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.