Analýza zápasu: Írsko – Dánsko

Publikované 14.11.2017, autor: Roman

Traja zo štyroch postupujúcich z baráže sú už známi. Cez víkend svoje postupy spečatili Švajčiari aj Chorváti. Včera sa na šampionát prebojovali prekvapivo aj Švédi a dnes k nim pribudne jeden z dvojice Írsko alebo Dánsko.

Íri sú po prvom zápase spokojní

Z tábora ostrovnej reprezentácie sa po prvom dueli v Kodani ozývali spokojné hlasy, že „zelená armáda“ síce neskórovala, ale ani neinkasovala a pred domácim publikom má všetko vo svojich rukách. Íri vedia, že doma podávajú, tak ako všetky ostrovné tímy, o niekoľko tried lepšie výkony.  Preto oplývajú pred dnešným duelom mimoriadnym sebavedomím. Keď sa pozrieme na štatistiky prvého duelu pochopíme ich spokojnosť s rezultátom. Na bránu vyslali len dve strely a držanie lopty mali na úrovni tridsiatich percent. V tejto konštelácii je teda bezgólová remíza výborný výsledok.

Aj rozostavenie trénera Martina O’Neilla v prvom zápase nasvedčovalo, že Íri prišli do Kodane najmä neprehrať. V dnešnom dueli však už očakávam typickú ostrovnú formáciu 4-4-2 so silnými hrotovými útočníkmi Murphym a McCleanom. Práve druhý menovaný rozhodol posledný zápas skupiny proti Walesu, ktorý dostal Írov do tejto baráže. V strede poľa zas určite zohrá významnú úlohu motor mužstva s výbornou kopacou technikou Robbie Brady.

Dáni chceli z domáceho duelu vyťažiť viac

Z územnej prevahy malo dánske mužstvo vyťažiť minimálne jeden gól. Za vyrovnaného stavu to budú mať v dublinskom Aviva Stadium ohromne ťažké. Írov budú hnať dopredu desaťtisíce hrdiel a pre dánsku defenzívu bude dôležité ustáť úvodný nápor. Ak sa im neskôr podarí hru vyrovnať, budú mať pomerne dobré šance na postup.

Dánsky tím disponuje lepšími technickými aj kombinačnými schopnosťami ako ich súper. Vo svojom strede majú hráčov, ktorí chcú hrať s loptou a dokážu ju udržať na kopačkách aj v náročných situáciách. Najlepším príkladom je záložník Tottenhamu Christian Eriksen. Práve naňho sa bude mužstvo trénera Hareideho spoliehať. Žolíkom by mohol byť aj „dánsky lord“ Nicklas Bendtner, ktorý je po prestupe do Rosenborgu momentálne najlepším strelcom nórskej ligy a na ihrisko sa minimálne ako striedajúci hráč dostane pravdepodobne aj dnes.

Ťažko hľadať favorita

V tejto dvojici niet jasného adepta na víťazstvo, V prospech domácich hovorí obrovská túžba a domáce publikum, Dáni sú zas kvalitatívne na vyššej úrovni. Stávkové kancelárie považujú za mierneho favorita práve hostí. Ja predpokladám remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 2.90 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.