Analýza zápasu: John Isner – Mischa Zverev

Publikované 27.07.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Na záver pracovného týždňa potešíme priaznivcov bieleho športu. Tenisový turnaj v Atlante v rýchlom slede dospel do štvrťfinálovej fázy. Medzi najlepšou osmičkou nechýba domáci hráč John Isner, ktorého druhým súperom na turnaji bude Mischa Zverev. Zápas sa začne krátko po 20:00 hod.

Turnaj, ktorý patrí americkému dlháňovi

Johna Isnera si tenisoví fanúšikovia spájajú najmä s dvoma turnajmi. Prvým je Wimbledon, kde odohral najdlhší zápas tenisovej histórie a nedávno aj neúspešné, viac než šesťhodinové, semifinále proti Kevinovi Andersonovi. Druhým turnajom je nepochybne BB&T Atlanta Open, ktorému v ostatných rokoch absolútne dominuje. Od roku 2010 tu hrá každú sezónu a len raz sa mu stalo, že nepostúpil do finále. Pred začiatkom aktuálnej edície turnaja bola jeho bilancia z Atlanty 27 výhier a len štyri prehry. Štyrikrát tento podnik ovládol, pričom vlani stratil jediné podanie. Len vo finále mu narobil menšie problémy Ryan Harisson, ktorý oba sety dotiahol do tajbrejku.

Do štvrťfinále až nečakane hladko

John Isner je aktuálnou svetovou deviatkou a zažíva jednu z najlepších sezón kariéry. Okrem spomenutého grandslamového semifinále vyhral prestížny turnaj v Miami, kde vo finále zdolal Alexandra Zvereva. V Atlante má za sebou už úspešný zápas druhého kola, keďže v tom prvom mal voľný žreb. Alexa De Minaura zdolal až nečakane hladko 6:3, 6:2. Mladý Austrálčan sa zjavne nevysporiadal dobre s prechodom z trávy na tvrdý povrch. Američan tradične výborne podával, o čom svedčí pätnásť es či len dve stratené loptičky po prvom servise. So svojim prvým duelom na harde od začiatku apríla bol Američan spokojný a verí, že sa bude ešte zlepšovať.

Premiérovým titulom zarmútil Slovákov

Mischa Zverev je aktuálne 45. hráčom svetového rebríčka. Patrí do staršej generácie hráčov, ktorí praktizujú útočný tenis, najmä prechodom na sieť. Aj preto mu najviac vyhovuje trávnatý povrch, ku ktorému taktika servis – volej nepochybne patrí. Nemecký tenista potvrdil tieto slová ziskom titulu v anglickom Eastbourne. Bola to pre neho prvá singlová trofej v kariére, pričom vo finále zarmútil Lukáša Lacka. Následne však vypadol v prvom kole Wimbledonu, keď ho Pierre-Hugues Herbert zostrelil 42 víťaznými údermi. Po tomto sklamaní ešte dohral trávnatú časť sezóny v Newporte, ale takisto sa z turnaja porúčal v najkratšom možnom termíne.

V Atlante konečne vyhral aj v hlavnej časti

Pred turnajom v Atlante nepatril Mischa Zverev do okruhu favoritov. V predošlých dvoch účastiach síce vyhral päť zápasov, no všetky v rámci kvalifikácie. Navyše, jeho zápasová bilancia na tvrdom povrchu bola dovtedy dve výhry a šesť prehier. Teraz však rodák z Moskvy dosiahol rovnaký počet víťazstiev v priebehu dvoch dní, keď zdolal Tima Smyczeka a Michaila Južného. S výkonmi mohol byť určite spokojný, keďže dokopy nastrieľal 20 es, po prvom servise vyhral 80% loptičiek a celkovo využil deväť z 22 brejkbalových šancí. V prípade Mischu Zvereva je kľúčový už úvodný set. Pokiaľ ho v tejto sezóne nevyhral, tak len dvakrát dokázal otočiť duel vo svoj prospech.

Isner má súperovi rozhodne čo vracať

Jednoznačným favoritom zápasu je John Isner. Predpokladám, že si na obľúbenom turnaji znovu zahrá finále a nemecký súper nebude problémom. Hoci, musíme povedať, že v roku 2017 vo všetkých troch vzájomných dueloch uspel Mischa Zverev, z toho dvakrát na grandslamovej pôde. Američan má tak dnešnému súperovi čo vracať. V sezóne má bilanciu 3-2, čo sa týka súbojov s ľavorukými tenistami. V zápase nie je vylúčený tajbrejk, no vypadnutie domáceho hráča by bolo prekvapením.

Môj tip: Handicap 0:2 – výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.85 FORTUNA »

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.