Analýza zápasu: Kanada – Česko

Publikované 24.02.2018, autor: Roman

Semifinálové zápasy priniesli minimálne v jednom prípade obrovské prekvapenie a zloženie záverečných duelov o medaily dostalo úplne nový rozmer. Kanada zažíva, bez ohľadu na hráčsky káder, veľké sklamanie a bude zaujímavé sledovať, ako sa vyrovná so súbojom o bronz.

Kanada nepríjemne prekvapila

Po štvrťfinálovej porážke Fínska nadobudol zámorský tím veľké sebavedomie. Nemci ich však počas semifinálového duelu minimálne v prvých dvoch tretinách prevýšili.  Aj keď „javorový list“ prepol v treťom dejstve na vyšší rýchlostný stupeň, súpera zasypal množstvom striel a nepustil ho z pásma, trojgólové manko zmazať nedokázal.

Kanada disponovala na turnaji kvalitným mužstvom, avšak chýbala im vodcovská osobnosť. Prejavilo sa to už v zápase skupinovej fázy proti Čechom. Vo štvrťfinále zaskočili fínskeho súpera tvrdou hrou, na ktorú subtílnejší severania nedokázali odpovedať. Nemci však boli na zámorský štýl pripravení a súpera dokonale zaskočili. O chýbajúcom ofenzívnom umení svedčí aj tabuľka tímovej produktivity, ktorej okrem šikovného Dereka Roya vládnu obrancovia Maxim Noreau a Chris Lee.

Česi majú šancu na medailu

Už po štvrťfinálovej dráme s USA bolo jasné, že proti ruskému tímu to budú mať zverenci Josefa Jandača veľmi ťažké. V zápase sa to potvrdilo. Aj keď v prvej tretine dokázali naši západní susedia udržať súpera na dištanc, chvíľka nepozornosti v druhom dejstve rozhodla o víťazovi. Česi predviedli niekoľko pekný akcií, ale chýbalo im šťastie v zakončení.

S doterajšími výkonmi môže byť mužstvo spokojné. Okrem Ruska dokázali poraziť každého súpera vrátane kanadského tímu. Vo vzájomnom zápase boli  Česi oveľa efektívnejší a umne počkali na svoje šance. Rovnakú taktiku pravdepodobne zvolia aj dnes. Majú výborného gólmana, ktorý by platonický tlak súpera mohol ustáť. Ak počkajú na presilovky a prípadné protiútoky, mohli by nakoniec sláviť úspech.

Favorit neexistuje

Ani stávkové kancelárie nenašli jasného favorita tohto duelu. Osobne očakávam väčšiu motiváciu na strane Čechov. Kanada si na žiadnu olympiádu nejde pre bronzové medaily a to môže zohrať veľkú úlohu. História pozná mnoho prípadov, keď favorit turnaja nedokázal v súboji o bronz ukázať dostatočnú motiváciu.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 2.46 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.