Analýza zápasu: Kanada – Švajčiarsko

Publikované 19.05.2018, autor: Roman

Dnes nás v rámci MS čakajú semifinálové boje s jedným prekvapivým účastníkom. To, že víťaz dvoch šampionátov z posledných troch rokov bude bojovať o medaily sa čakalo. Avšak účasť Švajčiarska  v záverečných bojoch je pomerne veľkým prekvapením.

Kanada vyradila odvekého rivala

Vo štvrťfinále odohrali „javorové listy“ proti Rusku úžasný duel, ktorý priniesol obrovskú drámu až do posledných sekúnd. O víťazstve napokon rozhodli až v závere predĺženia počas presilovky. Podľa mnohých mohlo ísť o predčasné finále šampionátu. Kanada predviedla výkon, vďaka ktorému je momentálne najväčším favoritom na celkový triumf.

Hlavnou hviezdou tímu je samozrejme Connor McDavid, ktorý proti Rusom zaznamenal tri asistencie pri troch presilových hrách. Práve presilovka dirigovaná najlepším hráčom sveta je najnebezpečnejšou kanadskou zbraňou. Skvele mu v nej sekunduje aj Ryan O´Reilly, ktorý je v posledných rokoch prvým mužom reprezentačného mužstva.

Švajčiari dosahujú historický úspech

Už strieborné medaily v roku 2013 predznamenali, že švajčiarsku reprezentáciu pravdepodobne čakajú zlaté časy. Potvrdzuje to aj tento šampionát, na ktorom zostavili jedno z najlepších mužstiev vo svojej histórií. Nechýba v ňom ani osem hráčov z NHL. Všetci Švajčiari však hrajú rýchly, moderný hokej a okrem výbornej defenzívy, ktorou sa prezentovali v predchádzajúcich rokoch, sú kreatívni aj v pásme súpera.

Vo štvrťfinále porazili Fínov, ktorí si po výkonoch v skupine brúsili zuby na medailu. Švajčiari však predviedli vyspelý a zodpovedný výkon, ktorým dokázali favorita udržať na uzde. Ak ho zopakujú, určite potrápia aj Kanadu. Najproduktívnejším hráčom Helvétov je Enzo Corvi z Davosu, ktorý zatiaľ zaznamenal štyri góly a rovnaký počet asistencií. Veľmi mu prospieva spolupráca s najväčšou hviezdou Švajčiarov Ninom Niederreiterom.

Favorit je jasný

Pri pohľade na káder a výsledky minulých šampionátov je favorit úplne jednoznačný. Osobne však očakávam, že Švajčiari svoju kožu lacno nepredajú a minimálne v prvej tretine budú vyrovnaným súperom.

Môj tip: 1. tretina – remíza , aktuálny kurz vo Fortune: 2.91 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.