Analýza zápasu: Kaunas Žalgiris – Suduva

Publikované 04.07.2018, autor: Roman

Pre fanúšikov tipovania futbalových zápasov nastáva trochu hluché obdobie. Majstrovstvá sveta spoznali osem najlepších mužstiev a intervaly medzi jednotlivými zápasmi sa stále predlžujú. Na klubovej scéne sa odohráva letná príprava s množstvom priateľských a ťažko odhadnuteľných súbojov. Jedinou výnimkou sú ligy, ktoré ešte hrajú spôsobom jar-jeseň. Jednou takou je aj litovská najvyššia súťaž.

Kaunas stojí proti náročnému súperovi

V súčasnosti je Kaunas Žalgiris šiesty s 18 získanými bodmi zo sedemnástich duelov. Na zostupové priečky majú náskok dvoch bodov, preto musia urputne bojovať v každom zápase. Ich hlavným problémom je strieľanie gólov, keď v doterajšom priebehu skórovali iba dvanásťkrát, čo je najmenej v celej lige. Defenzívne pritom patria k ligovému priemeru.

Tím nemá vyhláseného strelca. Malý počet vstrelených gólov si medzi seba rozdelilo niekoľko dvojgólových strelcov. Žalgiris má káder poskladaný najmä z domácich hráčov. Najväčšími hviezdami sú legionári. Jedným z nich je skúsený ruský záložník Mamaev, druhým mladý brazílsky útočník Figuereido.

Suduva zatiaľ valcuje

Vedenie Suduvy poskladalo na tamojšie pomery výborný tím, zložený prevažne z legionárov, doplnený kvalitnými domácimi hráčmi. Výsledkom je zisk 45 bodov v 18 zápasoch a skvelý nábeh na zisk majstrovského titulu. V priebehu sezóny utŕžili iba jednu prehru, keď pred dvoma týždňami podľahli na domácej pôde hlavnému konkurentovi v boji o titul.

Suduva disponuje jednoznačne najlepšou ofenzívou aj defenzívou. Prezentuje to 39 strelených gólov a deväť inkasovaných. Najlepším strelcom mužstva je Ovidijus Verbicka, ktorý zaznamenal osem gólov. Ide o pomerne mladého reprezentanta Litvy, ktorý môže po sezóne prestúpiť do zahraničia.

Favorit je jasný

Suduva je jednoznačným favoritom. Potvrdila to aj v poslednom vzájomnom zápase, ktorý sa odohral len pred niekoľkými dňami. Vedúce mužstvo tabuľky zvíťazilo jednoznačne 3:0. Očakávam, že Kaunas sa na tento zápas pripraví lepšie a inkasuje menej gólov. Tipujem, že v zápase neuvidíme viac presných zásahov ako dva.

Môj tip: Padne menej ako 2.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 2.15 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.