Analýza zápasu: Korona Kielce – Zaglebie Lubin

Publikované 17.07.2017, autor: Roman

Kým sa tímy najlepších európskych líg pripravujú na novú sezónu, súťaže z krajín „druhého sledu“ odštartovali svoje ročníky. Sezóna začala tento víkend v Rusku, Chorvátsku i susednom Poľsku. Práve poľská liga dnes dohráva svoje prvé kolo.

Kielce zažili pomerne úspešnú uplynulú sezónu

Tímu zo stredopoľského mesta sa v minulej sezóne podarilo postúpiť medzi osem najlepších tímov. Nakoniec skončili na piatom mieste, tesne pred bránami pohárovej Európy. Ide o jeden z mála tímov poľskej Extraklasy, v ktorom nehrajú žiadny Slováci. Káder však netvoria iba domáci futbalisti. Klub stavia aj na cudzincoch. V kádri sa nachádza niekoľko legionárov aj z futbalovo netradičných krajín ako USA alebo Cyprus.

Klub bol počas uplynulého prestupového obdobia pomere aktívny. Nemal síce k dispozícií vysoký rozpočet, ale manažment preukázal dostatočnú šikovnosť, keď sa im zadarmo podarilo získať hráčov z Nemecka či Ruska. Otázkou však zostáva celková zohratosť tímu.

Zaglebie považuje minulý ročník za nevydarený

Novovymenovaný kapitán mužstva je Slovák Ľubomír Guldan. Ten sa o minulej sezóne v podaní Lubinu vyjadril ako o nevydarenom ročníku. Je pravda, že rok predtým sa klub kvalifikoval do Európskej ligy, kde odohral výborné zápasy v predkolách. Preto bolo deviate miesto jednoznačným sklamaním.

Predsezónne ambície mužstva sú, umiestniť sa do šiesteho miesta. Tím sa cez leto výrazne neoslabil. Odišlo z neho len zopár hráčov, ktorým skončila zmluva, resp. ich klub poslal na hosťovanie. Naopak, prišlo niekoľko zaujímavých mien. Hráči ako Pawlowski, alebo Matuschyk nie sú úplne neznámi a môžu byť pre Lubin kvalitnými posilami.

V prvok kole očakávam remízu

Prvé kolá bývajú zradné. Nikto nechce vstúpiť do nového ročníka prehrou. Lubin má možno mierne lepší káder. Kielce zas majú výhodu domáceho prostredia. Očakávam remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.