Analýza zápasu: Kristina Mladenovicová – Dominika Cibulková

Publikované 01.02.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Prvá februárová analýza bude v znamení tenisového turnaja v ruskom Petrohrade. V osemfinále nechýba ani Dominika Cibulková, ktorá si po viac než dvoch rokoch zmeria sily s trápiacou sa Kristinou Mladenovicovou.

Keď 0-15 neznamená len stratu jednej loptičky

Kristina Mladenovicová figuruje na 10. mieste rebríčka WTA, no pri jej aktuálnej forme sa tomu ani nechce veriť. Francúzka od 3. augusta minulého roka nevyhrala ani jeden zápas vo dvojhre a svoju sériu prehier natiahla už na číslo pätnásť. V roku 2018 odohrala tri stretnutia, v ktorých získala jediný set. Naposledy sa predstavila na Australian Open, kde ju v prvom kole zdolala Ana Bogdanová. No, zdolala je silné slovo. Nechcem nejako znevažovať výkon Rumunky, no dovolím si tvrdiť, že Mladenovicová sa porazila sama. V sedemnástich gemoch totiž zahrala až 47 nevynútených chýb. Chuť si čiastočne napravila víťazstvom vo štvorhre, keď slávila úspech obnovená spolupráca s Timeou Babosovou.

V Petrohrade obhajuje vlaňajšie víťazstvo

Francúzska tenistka napriek slabučkým výkonom mala v prvom kole voľno, keďže je nasadenou štvorkou turnaja. Prípadnou dnešnou prehrou však v rankingu výrazne klesne, pretože v Petrohrade obhajuje body za vlaňajší turnajový triumf. Vo finále po viac než dva a pol hodine pretlačila Juliu Putincevovú a mohla sa tešiť zo svojho prvého titulu v kariére. V bilancii vzájomných duelov prehráva s Dominikou Cibulkovou 1-5. Naposledy si zmerali sily pred dvoma rokmi na Australian Open a z prekvapujúcej výhry 6:3, 6:4 sa tešila Kristina Mladenovicová. V úvode sezóny sa jej nedarí najmä na servise. Prvý zapája do hry len v 54% a po tom druhom vyhráva iba 39% loptičiek.

Austrálske prehry prišli nečakane skoro

Dominika Cibulková takisto nie je hráčkou s ideálnou formou. Austrálsky začiatok sezóny jej príliš nevyšiel, keď v Sydney vypadla vo štvrťfinále a v Melbourne si balila kufre už po skončení prvého hracieho dňa. Kaia Kanepiová jej nedala šancu a povolila jej uhrať len štyri gemy. Bratislavčanka zahrala v zápase len šesť víťazných úderov, vôbec sa nevedela dostať do rytmu a sama priznala, že sa na kurte necítila dobre. Súčasné 26. miesto rebríčka WTA nezodpovedá jej kvalitám a dobrý výsledok potrebuje ako soľ. V roku 2018 sa chce sústrediť na menej turnajov, viac času venovať príprave a aj preto chýba v nominácii Mateja Liptáka na fedcupový zápas s Ruskom.

Koniec dobrý, všetko dobré

V ruskom Petrohrade má Slovenka za sebou už aj zápas prvého kola. So Soranou Cirsteovou rýchlo prehrávala 0:4, no nespanikárila a zápas dokázala vyhrať v dvoch setoch. Postupne zlepšovala svoju hru a podržal ju najmä forhendový úder, z ktorého zahrala niekoľko dôležitých winnerov. Dominika Cibulková vyhrala po druhom podaní súperky 17 z 29 výmien a vypracovala si až 16 brejkbalov. Po nevydarenom začiatku sa jej začalo dariť aj na podaní. V druhom sete vyhrala po prvom servise až 75% loptičiek, čo je pri jej výške fantastická vizitka. Ak si odmyslíme prvé štyri gemy, tak Cibulková sa veľmi dobre pochybovala a Rumunku neraz donútila zahrať údery navyše.

Halové podmienky Cibulkovej svedčia

Podľa stávkových kancelárii je jasnou favoritkou zápasu Dominika Cibulková. „Hodnú chvíľu sme proti sebe nenastúpili. Bude to dobrý zápas. Vlani to tu celé vyhrala, má teda rada tento povrch,“ skonštatovala slovenská tenistka. Zároveň dodala, že aj ona má rada halové podmienky, o čom nás v roku 2016 presvedčila triumfmi v Katoviciach, Linzi a Singapure. Vlani v Petrohrade prešla do semifinále, takže aj jej miestny dvorec sedí. Kristina Mladenovicová je úplne mimo formy. Myslím si, že počas celého zápasu bude pod tlakom súperky, ktorej napokon podľahne.

Môj tip: Handicap 3,5:0 – výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 1.54 FORTUNA »

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.