Analýza zápasu: Levski Sofia – Ludogorets Razgrad

Publikované 06.09.2017, autor: Roman

Po reprezentačnej pauze sa európske ligy vracajú do zabehaných koľají. Výnimkou nie je ani najvyššia bulharská súťaž. Dnes má na programe jediný duel. V dohrávke prvého kola sa stretnú jedny z najväčších favoritov na titul.

Levski s úspešným vstupom

Momentálne je klub z hlavného mesta na piatom mieste. Pri detailnom pohľade však zistíme, že spolu so svojím dnešným súperom majú o jeden zápas menej a od prvého miesta ich delia iba tri body. Levski je jednoznačne jedným z favoritov domácej súťaže a ak chce pomýšľať na tie najvyššie méty, dnes by mal minimálne bodovať.

Levski má zatiaľ najlepšiu obranu v súťaži. V doterajších šiestich zápasoch dostali iba dva góly. V ofenzíve patria k priemeru, ale silná defenzíva je základom každého dlhodobého úspechu. Spomínané dva góly dostali v jedinom dueli. V ostatných neinkasovali a okrem jednej prehry aj štyrikrát zvíťazili a raz remizovali. Najlepším strelcom je konžský útočník Mapuku Mpia, ktorý dosiahol v doterajšom priebehu už štyri góly. Sekunduje mu rumunský kanonier Sergiu Bus, ktorý dal len o gól menej.

Ludogorets asi najväčším favoritom ligy

Razgrad je úradujúcim majstrom a pri súčasnej sile kádra aj najväčším adeptom na ďalší titul. Pravidelne hráva európske poháre a aj v tejto edícií postúpil do skupinovej fázy Európskej ligy. Doteraz ešte neokúsili trpkosť prehry. V šiestich dueloch štyrikrát zvíťazili a v dvoch prípadoch remizovali. Po ich dnešnom súperovi majú druhú najlepšiu obranu v lige.

V Razgrade je obrovská brazílska enkláva. V poslednom ligovom zápase nastúpili v základe až štyria Brazílčania. Ďalší štyria čakali na svoju šancu na lavičke náhradníkov. Nezabúdame ani na naturalizovaného Marcelinha, ktorý je dlhoročnou oporou tímu. Kapitánom je skúsený, rumunský reprezentačný obranca Cosmin Moti. Najlepším strelcom tímu je holandský útočník Vura.

Hostia favoritom, ale domáci majú svoju silu

Ludogorets je ako úradujúci majster favoritom dnešného duelu. Levski však má výbornú obranu a v útoku výborných zakončovateľov. Najpravdepodobnejším je podľa môjho názoru remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.