Analýza zápasu: Litva – Slovensko

Publikované 10.06.2017, autor: Roman

Futbalová sezóna sa chýli ku svojmu koncu. V tomto netradičnom čase je však naplánovaný posledný asociačný termín. Väčšina reprezentantov ukončila svoje sezóny už pred niekoľkými týždňami, bude preto zaujímavé sledovať ako sa so zápasmi kvalifikácie popasujú.

Litve sa v kvalifikácii nedarí

Litovčania odštartovali kvalifikačný cyklus výborne. V prvých troch zápasoch získali päť bodov a vyzeralo to tak, že by mohli zamiešať aj postupovými kartami. Ich skutočná sila sa však odrazila až v zápasoch s favoritmi skupiny. Na Slovensku a v Anglicku dostali šesť gólov a nedali ani jeden.  Ich celkové skóre je aj vďaka tomu záporné v pomere 5:9.

Najlepším strelcom pobaltskej reprezentácie je dvadsaťšesťročný legionár z Poľska Fedor Černych. Nominácia trénera Edgara Jankauskasa je zložená prevažne z hráčov domácej súťaže. Zo Žalgirisu Vilnius je v nej dokonca až šesť hráčov. Dopĺňajú ich legionári z Poľska, Belgicka, Holandska a Izraela. Litva hrá svoje reprezentačné zápasy na umelom trávniku, domáci teda držia v rukách istú výhodu.

Slovensko po zlom úvode na víťaznej vlne

Vstup do kvalifikácie si hráči aj fanúšikovia predstavovali určite inak. V prvých dvoch zápasoch sme po nemastných- neslaných výkonoch podľahli Slovinsku i Angličanom. Treba však podotknúť, že naša nominácia bola poznačená zraneniami a problémami so zostavou. V dôležitom stretnutí so Škótmi predviedli naši skvelý výkon, ktorý si preniesli aj do duelov s Litvou a Maltou.

Najlepším strelcom je Adam Nemec, ktorý zatiaľ strelil tri góly. Ten však v nominácií, rovnako ako Juraj Kucka, chýba. Obaja si odpykávajú kartové tresty. V náš neprospech hrá umelá tráva na štadióne nášho súpera. Väčšina hráčov nie je na takýto povrch zvyknutá. Slovenskí futbalisti sú však technickejší i rýchlejší v krídelných priestoroch, preto by nám v určitých fázach hry mohol rýchly povrch vyhovovať.

Slovensko na umelej tráve zvíťazí

V posledných troch zápasoch sme strelili desať gólov, z toho štyri nášmu dnešnému súperovi. V Trnave sme na jeseň minulého roka Litvu doslova rozobrali. Naši hráči predviedli niekoľko okulahodiacich akcií a strelili krásne góly. Dnes nám budú zo základnej zostavy chýbať Kucka aj Nemec. Napriek tomu si myslím, že Litvu herne prevýšime a odvezieme tri body.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 1.70 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.