Analýza zápasu: Los Angeles Kings – New York Rangers

Publikované 21.01.2018, autor: Roman

V dnešnom ostro sledovanom dueli privítajú „králi“ z Los Angeles newyorských „jazdcov“. Ide o reprízu finálovej série z roku 2014 a medzi oboma klubmi stále cítiť istú rivalitu. Obaja sa nachádzajú na hrane postupu do play-off a ani jeden neprežíva práve najúspešnejšie obdobie.

Kings s hrozivou šnúrou

V posledných piatich dueloch inkasovalo mužstvo trénera Johna Stevensa 19 gólov a nezískalo ani jediný bod. Na ich obhajobu treba poznamenať, že hrali proti silným súperom a ani v jednom stretnutí vyslovene herne neprepadli. Súperi ich však kvalitatívne prevýšili a ani brankár Quick neodohral svoje najlepšie zápasy v sezóne.

Kings sú momentálne na deviatej priečke Západnej konferencie. Ich sila tkvie v priebehu celého ročníka hlavne v kvalitnej defenzívnej činnosti. V počte inkasovaných gólov sú najlepší v celej lige. Výbornými výkonmi sa o to pričinil aj Jonathan Quick. Ako sme už však spomínali, defenzívu „kráľov“ momentálne postihla kríza a v zápasoch sa nemajú o čo oprieť.

New York zvládol posledné zápasy

Posledné dva duely odohrali Rangers proti tímom Buffala a Philadelphie, ktoré patria skôr k ligovému priemeru. Predtým však nastúpili proti špičkovým súperom v podobe Pittsburghu, Las Vegas a mestskému rivalovi z Long Islandu. V týchto stretnutiach ťahali jednoznačne za kratší koniec a nezískali v nich ani bod.

Na mužstvo z Madison Square Garden sa každoročne kladú vysoké ciele. Aj keď pravidelne zvládnu postup do vyraďovacích bojov, nedokážu v nich zamiešať kartami. Sčasti za to môže aj veľký tlak verejnosti na jeden z najhodnotnejších hokejových klubov na svete. Momentálne sa nachádzajú na siedmej priečke a pokiaľ budú pokračovať vo vyrovnaných výkonoch a získavať body proti slabším súperom, postup im pravdepodobne neujde.

Kings už musia bodovať

Domáci ťahajú nebezpečnú šnúru prehier a dnes by ju konečne mohli pretrhnúť. New York je silnejším tímom v domácich dueloch a očakávam, že dnes to aj potvrdí. Stávkové kancelárie sa podľa kurzov prikláňajú na stranu domácich. Zdieľam rovnaký názor.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.30 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.