Analýza zápasu: Los Angeles Kings – Vegas Golden Knights

Publikované 17.04.2018, autor: Roman

Stav tejto pomerne zaujímavej série je už 3:0 pre nováčika z Las Vegas. Priebeh jednotlivých zápasov bol však omnoho vyrovnanejší ako momentálny výsledok. Všetky skončili najtesnejšími rozdielmi a treba priznať, že v nich Los Angeles chýbalo aj trochu šťastia.

Kings majú nôž na krku

Dlhoročne sú „králi“ z pacifického pobrežia jedným z najobávanejších súperov v play-off. Majú výbornú defenzívu na čele so skvelým Jonathanom Quickom. K tomu predvádzajú agresívny a najmä zodpovedný hokej. Na nováčika však recept zatiaľ nenašli. V poslednom zápase dokonca vystrelili na brankára Fleuryho 39 striel, skórovali však len dvakrát.

V doterajšom priebehu dali Kings iba tri góly. To nemôže stačiť na nijakého súpera. Ak sa im dnes podarí skórovať viackrát a udržia si pomerne dobrú defenzívnu fazónu, mohli by konečne sláviť úspech. Body sa čakajú najmä od Anžeho Kopitara a jeho útoku, ktorý patril v základnej časti k tým najlepším v konferencii.

Golden Knights zatiaľ prežívajú svoj sen

Základná časť v podaní púštnych „rytierov“ bola ako z rozprávky. Odpisovaný tím vyhral Západnú konferenciu a aj napriek tomu ho mnoho odborníkov pred play-off odpisovalo. Najmä keď vyšlo najavo, že nastúpia proti veľmi nepríjemnému L.A. Tím sa však znova vzoprel papierovým predpokladom a má k dispozícii tri mečbaly.

Mužstvo zatiaľ neoplýva veľkou ofenzívnou produktivitou. Výborne však bránia, keď inkasovali iba tri góly. Vo výbornej forme chytá veterán Marc-Andre Fleury. Las Vegas využíva najmä svoju rýchlosť, vďaka ktorej musí ich súper neustále myslieť na zadné vrátka. Veľkou devízou sú aj vyrovnané formácie a veľmi disciplinované výkony.

Séria sa ešte vráti do Vegas

Očakávam, že L.A nedopustí hanebné štvorzápasové vyradenie a pokúsi sa sériu minimálne zdramatizovať. Mužstvo má dosť skúseností, aby nespanikárilo a dokázalo prelomiť sériu prehier. Duel to však bude asi znova poriadne vyrovnaný.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.30 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.