Analýza zápasu: Luch Minsk – BATE Borisov

Publikované 29.06.2018, autor: Roman

Jednodňovú prestávku v zápasovom programe Majstrovstiev sveta využijeme na návrat k európskym ligám. Väčšina klubov starého kontinentu sa práve nachádza vo fáze letnej prípravy. Výnimkou sú ligové súťaže, ktoré ešte stále hrajú systémom jar-jeseň. Jednou takou je aj bieloruská súťaž.

Minsk zatiaľ predposledný

Tím z hlavného mesta sa momentálne nachádza na predposlednej priečke, ktorá znamená zostup do nižšej súťaže. V doterajšom priebehu zvíťazili iba vo dvoch stretnutiach. Okrem toho dosiahli ďalšie tri remízy a s deviatimi bodmi sa tak krčia na dne tabuľky. Tá je však nabitá a až do desiateho miesta sa mužstvá zmestia do rozdielu jediného bodu.

Najlepším strelcom tímu je Roman Gribovski, ktorý zaznamenal tri góly. To je pri celkovej tímovej produkcii, ktorá činí 9 gólov, veľmi slušný výkon. Ide o mladého hráča, ktorého, ak bude pokračovať v doterajších výkonoch, si môžu všimnúť aj väčšie bieloruské kluby.

BATE favoritom celej ligy

Už niekoľko rokov je Borisov suverénne najlepším bieloruským klubom. Ako jediný tím v krajine dokáže miešať karty aj v pohárovej Európe a je takmer pravidelným účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov resp. Európskej ligy. V domácej súťaži väčšinou dominujú. Inak tomu nie je ani tento rok, keď vedú ligu so štvorbodovým náskokom pred Dinamom Minsk.

Aj keď je mužstvo poskladané najmä z tých najlepších bieloruských futbalistov, nájdu sa v jeho radoch aj legionári. Za zmienku stojí najmä Čiernohorec Mirko Ivanič, ktorý je z pozície číslo desať najlepším strelcom tímu. BATE má najlepší útok v lige a v doterajšom priebehu prehrali len jediný zápas, keď zaváhali na ihrisku poslednej Gorodeje.

Favorit je jasný

O favoritovi duelu niet najmenších pochýb. Všetci si však spomínajú na zaváhanie Borisova na pôde posledného tímu tabuľky pred niekoľkými týždňami. Tipujem teda na počet gólov v zápase, kde nepredpokladám veľké strelecké hody.

Môj tip: Padne menej ako 2.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 2.92 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.