Analýza zápasu: Maroko – Slovensko

Publikované 04.06.2018, autor: Roman

Ďalší prípravný duel slovenskej reprezentácie v poslednom asociačnom termíne tejto sezóny. Kým africké mužstvo sa pripravuje na svetový šampionát v Rusku, zverenci trénera Jána Kozáka sa chystajú už len na letné dovolenky.

Maroko bude nebezpečné

Futbalisti z afrického kontinentu ťahajú takmer rok trvajúcu šnúru zápasov bez prehry. V tomto období dosiahli 12 víťazstiev a tri nerozhodné výsledky. Vyhrali pritom Africký pohár národov a kvalifikovali sa na nadchádzajúci šampionát do Ruska. Ich veľkou zbraňou je defenzíva, keď v spomínanom období inkasovali iba šesť gólov.

Pravdepodobne najväčšou hviezdou národného tímu je stopér talianskeho Juventusu Mehdi Benatia. Tréner Herve Renard disponuje navyše veľmi skúseným tímom. Väčšina hráčov, ktorí nastúpili na priateľský zápas na Ukrajine už presiahla hranicu 30 rokov. Podobne skúsené tímy bývajú na medzinárodnej scéne vždy veľmi nebezpečné.

Slováci odohrajú posledný duel v sezóne

Po neúspešnej kvalifikácií na MS zostáva našim futbalistom odohrať posledný reprezentačný duel pred Ligou národov, ktorá je na programe na jeseň. V predchádzajúcom prípravnom dueli sme podali dobrý výkon proti favoritovi z Holandska. Odohrali sme vyrovnaný zápas s lepšími i horšími úsekmi hry. Vzhľadom na silu súpera však možno hodnotiť toto stretnutie pozitívne.

Tréner Kozák avizoval oproti zápasu v Trnave niekoľko zmien. Isté, je že Dúbravku nahradí v bráne Michal Šulla bratislavského Slovana. Aj napriek zmenám chce však tréner ponechať kostru tímu v nezmenenej podobe. Očakávame preto zaradenie Škriniara, Pekaríka, Lobotku či Hamšíka do základnej zostavy.

Zápas bez favorita

Rozhodujúcim faktorom bude, ako k zápasu pristúpia naši futbalisti. Tréner slovenského národného tímu však vyžaduje v každom dueli maximálne nasadenie. Maroko časuje formu pred MS a predstavuje veľmi nebezpečného protivníka. Očakávam teda remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.05 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.