Analýza zápasu: MFK Ružomberok – FC Everton

Publikované 03.08.2017, autor: Roman

Cez víkend sme priniesli analýzu na ligový zápas Ružomberka so Senicou. Dnes ich čaká súper z inej futbalovej dimenzie. Liptáci však v prvom dueli ukázali, že pri oduševnenom výkone sa dá hrať s každým a pred odetou stále živia šancu na postup.

Ruža sa cez víkend výborne naladila

Duel so Senicou zvládli domáci na výbornú. Tréner Norbert Hrnčár postavil silnú zostavu a nešetril takmer žiadneho dôležitého hráča. Nenastúpili len stredopoliari Takáč a Gál- Andrézly, ktorí však takmer s určitosťou nebudú v základnej zostave chýbať. Ružomberok o triedu slabšieho súpera zvalcoval štyrmi gólmi.

Liptáci hrali v netradičnom rozostavení 3-4-3 a je možné, že tréner Hrnčár bude chcieť s rovnakou formáciou nastúpiť aj proti Evertonu. Išlo by o poriadne riskantný ťah, ale keďže „Ruža“ musí minimálne raz skórovať, nie je to vylúčené. Otázny je aj post hrotového útočníka. Haskič mal v prvom zápase zložitú úlohu, ktorú pomerne dobre zvládol. Lačný sa hneď po príchode dostal do veľkej šance. Otázny je však jeho kondičný stav.

Everton ešte nie je v optimálnej forme

Do začiatku Premier League ešte zostáva niekoľko dní, Everton preto stále ladí formu. Tréner Koeman pravdepodobne nemá jasnú predstavu o základnej jedenátske ani o rozostavení, s ktorým nastúpia na úvodný ligový duel.

Už v prvom strentutí sa ukázalo, že mnohí hráči sa na ihrisku ešte hľadajú a medzi novými posilami viazne súhra. Aj napriek tomu však „karamelky“ ukázali niekoľko výborných kombinácií na jeden dotyk, ktoré sú typické pre holandskú futbalovú školu. V prípade, že Ružomberok otvorí hru, môžu byť protiútoky v podaní Mirallasa, Sandra Ramireza a skvele prihrávajúceho Rooneyho smrteľné.

Veríme domácim

Je náročné tipovať výsledok zápasu. Liptáci predviedli v prvom dueli skutočne výborný výkon a do odvety mohli ísť aj za nerozhodného stavu. Verím, že streleckú smolu prelomia a dokážu streliť aspoň jeden gól.

Môj tip: 1. tím dá gól, aktuálny kurz vo Fortune: 1.92 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.