Analýza zápasu: MFK Ružomberok – FK Senica

Publikované 30.07.2017, autor: Roman

Dnes sa v rámci druhého kola Fortuna ligy odohrá len jediný duel, keď Ružomberok privíta Senicu. Liptáci bojujú ako jediný slovenský zástupca aj v pohárovej Európe, preto môžu byť ich výkony v domácej lige mierne rozpačité.

Ružomberok s náročným programom

Liptáci ťahajú už tretí „anglický“ týždeň za sebou. Po tom ako vyradili nórsky Brann, hrali v nedeľu v Zlatých Moravciach, aby vo štvrtok nastúpili v Liverpoole proti Evertonu. Dnes ich konečne čaká zápas pred domácim publikom. Dá sa teda očakávať dobrá divácka návšteva.

Ružomberok asi znova nastúpi s oklieštenou zostavou. Na ihrisku Evertonu podali výborný výkon avšak na hranici svojich fyzických možností. V kombinácii s náročným zápasovým programom bude niekoľko hráčov určite oddychovať. Tréner Hrnčár vie, že sa musí sústrediť na štvrtkový duel, keďže jeho tím má pri súčasnej forme Evertonu stále šancu na postup.

FK Senica skladala nový káder

Po minulej sezóne bola situácia v klube veľmi napätá. V tíme bola väčšina hráčov na hosťovaní. Po sezóne teda čakala manažment neľahká úloha, budovať nové mužstvo aj realizačný tím. Na lavičku zasadol Ivan Vrabec, ktorý predtým pôsobil ako asistent Miroslava Karhana v Trnave. Ten sám priznal problémy so skladaním kádra a vyzerá to tak, že vedenie klubu stále pracuje na nových posilách.

Prvé kolo odohrala Senica doma s favoritom z Trenčína. Ivan Vrabec po zápase hovoril o veľkom kvalitatívnom rozdiele. Potvrdzujú to aj štatistiky, keď domáci mali držanie lopty len na úrovni 36 % a na bránu vystrelili iba dvakrát. Výsledok 1:2 je po takomto priebehu ešte priaznivý.

Kvalita na strane Ružomberku

Ružomberok by bol v plnej sile jasným favoritom. Očakávam však, že tréner Hrnčár spraví výrazné zmeny v zostave. Senica aj napriek tomu nemá kvalitu, aby mohla pomýšľať na víťazstvo. Motiváciu však budú mať dostatočnú. Neodvážim sa tipovať výsledok, očakávam, že oba tímy dajú gól.

Môj tip: Oba tímy dajú gól, aktuálny kurz vo Fortune: 1.99 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.