Analýza zápasu: MFK Ružomberok – FK Vojvodina

Publikované 06.07.2017, autor: Roman

Po Lige majstrov, sa tradične vo štvrtok odohrajú aj zápasy kvalifikácie Európskej ligy. V tejto súťaži má naša krajina až trojnásobné zastúpenie. Kým Slovan a Trenčín prakticky rozhodli o postupe už v prvých stretnutiach, Ružomberok musí o ďalšie predkolo ešte tvrdo bojovať.

Ružomberok sa cez leto výrazne oslabil

Výborná uplynulá sezóna mala za následok, že tí najlepší a najperspektívnejší hráči sa dostali do hľadáčika silnejších a bohatších klubov. Vďaka tomu odišli počas leta z Ružomberka viaceré opory. Asi najvýraznejšou stratou je český útočník Jakub Mareš, ktorý prestúpil do Slovana. Ružomberok však musí zaplátať diery aj po Michalovi Faškovi a najnovšie aj po Tomášovi Ďubekovi. Pozitívom je návrat Mareka Saparu a prestup Albánčana Qoseho.

Do prvého duelu vstúpila lepšie Vojvodina. Ružomberok zaskočila dvoma gólmi v priebehu prvých dvadsiatich minút. Hra sa však neskôr vyrovnala a aj napriek viacerým streleckým pokusom už  „Ruža“ neinkasovala. Naopak, desať minút pred koncom skóroval Erik Daniel.

Vojvodina prežila veľmi úspešnú sezónu

Klub z oblasti, v ktorej žije pomerne veľa Slovákov prežil veľmi úspešnú minulú sezónu. V tabuľke skončili tretí za miestnymi veľkoklubmi z Belehradu. Ďaleko sa dostali aj v pohári, kde ich v semifinále tiež vyradil belehradský Partizan .

Káder srbského tímu je poskladaný hlavne z domácich hráčov, ktorí sú doplnení niekoľkými legionármi z Čiernej  Hory a Bosny a Hercegoviny. V kádri figuruje aj Brazílčan Renan, ktorý sa však v prvom zápase na ihrisko nedostal. Najväčšou ofenzívnou zbraňou Vojvodiny je mladý srbský krídelník Filip Malbašič, ktorý v prvom zápase skóroval dvakrát. Vo výbornom svetle sa ukázal aj v závere minulej sezóny v domácej lige.

Vyrovnané tímy, viac šancí pre Ružomberok

Myslím si, že čo sa týka sily kádra, ide o absolútne vyrovnané mužstvá. V konečnom dôsledku môže byť rozhodujúci Danielov gól v prvom zápase. Myslím si, že dnes Ružomberok zvíťazí a postúpi do ďalšej fázy.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.80 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.