Analýza zápasu: MFK Ružomberok – MŠK Žilina

Publikované 04.08.2018, autor: Roman

Tretie kolo Fortuna ligy a súboj medzi mužstvami, ktoré patria do skupiny favoritov na účasť v hornej polovici tabuľky. Ambície Žiliny dokonca siahajú až k zisku majstrovského titulu. Otázne je, ako sa tím vyrovná s letnými odchodmi.

Ružomberok v minulom kole prekvapil

Zverenci trénera Holoubka v minulom kole prekvapili AS Trenčín, ktorý je doma veľmi silný. Zvíťazili 1:4 a získali cenné tri body. Treba však povedať, že im k tomu výrazne dopomohli dve červené karty pre domácich futbalistov. Kolo predtým „Ruža“ iba remizovala na domácej pôde s nováčikom zo Serede.

Cez leto vedenie priviedlo niekoľko zaujímavých zahraničných hráčov. Tandir, Twardzik aj Urdinov sa zatiaľ javia ako kvalitní futbalisti, ktorí majú miesto v základnej jedenástke. Trénerovi stále chýba kapitán mužstva z minulej sezóny Dominik Kružliak, ktorý sa zranil ešte v januári tohto roka. Ofenzíva sa spolieha najmä na dvojicu Gál-Andrézly a Daniel, ktorá má všetky predpoklady dnes narobiť žilinskej obrane problémy.

Žilina prežila leto v znamení odchodov

Počas prestávky sa v žilinskom tábore diali veci. Tou najvýznamnejšou je odchod dlhoročného kouča Adriána Guľu ku kormidlu slovenskej „dvadsaťjednotky“. Guľa s mužstvom získal majstrovský titul a spravil zo Žiliny najkoncepčnejšie pracujúci  klub na Slovensku  Uvidíme, ako na jeho prácu nadviaže Jaroslav Kentoš. Z kádra odišli aj dvaja talentovaní mladíci Mráz a Hancko. Obaja zamierili do talianskej Serie A.

Žilina zatiaľ v tomto ročníku odohrala jeden zápas, keď doma porazila Nitru pomerom 2:1. Trafil sa kapitán Škvarka aj mladý útočník Boženík, ktorý by mal byť náhradou za odchádzajúceho Mráza. Kentošovi zverenci v zápase výrazne nedominovali a Nitra im bola absolútne vyrovnaným súperom. Rozhodla väčšia efektivita na strane „šošonov“.

Favorit duelu neznámy

Kvalitatívne je na tom lepšie žilinský káder. Liptáci sú však doma veľmi silní a body zadarmo nerozdávajú. Osobne očakávam vyrovnaný duel s tesným víťazstvom futbalistov spod Dubňa.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 2.65 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.