Analýza zápasu: MFK Skalica – FK Senica

Publikované 22.05.2018, autor: Roman

Baráž o najvyššiu slovenskú súťaž a zároveň veľké záhorácke derby. Stretnú sa v ňom Skalica, ako druhý tím druhej ligy, so Senicou, ktorá skončila na predposlednom mieste fortunaligového pelotónu. Baráž sa hrá odvetným systémom doma-vonku.

Skalica je doma neporaziteľná

V rámci druhej ligy dosiahli Záhoráci pomerne nevídanú vec. Počas uplynulej sezóny dokázali zvíťaziť vo všetkých domácich dueloch. Sereď však získala viac bodov na ihriskách súpera a Skaličanov na ceste do Fortuna ligy preskočila. Vďaka novému hraciemu modelu však majú futbalisti z mesta trdelníkov stále šancu si zahrať v budúcej sezóne najvyššiu súťaž.

Najznámejším menom na súpiske Skaličanov je útočník Tomáš Majtán, známy z pôsobenia v Žiline či v niekoľkých poľských kluboch. Najlepším strelcom je Roman Haša, ktorý dal v priebehu sezóny 15 gólov a patril k najlepším strelcom celej druhej ligy.

Senica s rozpačitou sezónou

Obrovské problémy pri skladaní kádra na začiatku sezóny výrazne poznačili mužstvo. Tréneri mali veľmi náročnú pozíciu a s kádrom, ktorý nedosahoval kvality najvyššej slovenskej súťaže sa celú sezónu trápili. Samozrejme, dosiahli aj pár svetlých momentov, keď dokázali bodovať na Slovane, či zvíťaziť doma nad majstrom zo Žiliny. Zaujala aj trojzápasová víťazná séria na konci aktuálneho ročníka, vďaka ktorej sa vyhli priamemu zostupu.

Mužstvu chýbali prirodzení lídri. Jediným bol Blažej Vaščák, ktorý do tímu prišiel pred sezónou práve so Skalice. Odohral 26 zápasov, gólovú produkciu však nepriniesol. Najlepším strelcom Seničanov je nakoniec obranca Oliver Podhorín, ktorý zaznamenal 6 presných zásahov. Sekundoval mu aj Kolumbijčan Castaneda, ktorý prišiel do mužstva v zime, potýkal sa však s nevyrovnanosťou výkonov.

Zápas bez favorita

Stávkové kancelárie vypísali na víťazstvo oboch tímov navlas rovnaký kurz. Osobne predpokladám, že Skalica potvrdí svoju  domácu formu a na svojom štadióne minimálne neprehrá. Očakávam vyrovnaný a bojovný derby zápas s nerozhodným výsledkom na konci.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.30 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.