Analýza zápasu: MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín

Publikované 28.11.2017, autor: Roman

Dnes sa znovu pozrieme do slovenskej najvyššej futbalovej súťaže. Umožňuje nám to aj trochu netradičný termín duelu medzi Michalovcami a Trenčínom. Obe mužstvá sa nachádzajú v podobnom rozpoložení, aj keď od Trenčanov sa pred sezónou čakalo viac.

Michalovce povzbudené víťazstvom

V poslednom kole sa Michalovce predstavili na pôde Zlatých Moraviec. Išlo o drsný duel s množstvom kariet, tvrdých zákrokov i pozápasovým incidentom medzi hráčmi. Východniari však získali cenné tri body, vďaka ktorým budú aj dnes veľmi nepríjemným protivníkom.

Michalovčania sa nachádzajú na deviatom mieste Fortuna ligy a od ich dnešného protivníka ich delí sedem bodov. Rozostupy v tabuľke sú však pomerne tesné, keďže rovnaký počet bodov ich delí aj od poslednej Senice.

Trenčania s nepríjemnou porážkou

V minulom kole podľahli zverenci trénera Marčoka na domácom ihrisku Ružomberku. Liptáci pritom od 38. minúty prehrávali a zdalo sa, že spod hradu Matúša Čáka si neodnesú ani bod. Päť minút pred koncom však vyrovnal bosniansky kanonier Nermin Haskič a v nadstavenom čase sa trafil aj stopér Dominik Kružliak. Trenčín teda doma prišiel prekvapivo o všetky body.

Trenčania sa momentálne nachádzajú na siedmom mieste ligového pelotónu. Z celej ligy dokázali vsietiť najvyšší počet gólov, keď sieť za súperovými brankármi rozvlnili až štyridsaťkrát. V ich neprospech však hovorí jedna z najhorších defenzív v súťaži.

Hostia sú favoritom

Podľa kurzov stávkových kancelárií sú Trenčania v dnešnom dueli favoritom. Na víťazstvo majú potrebnú ofenzívnu kvalitu, otázkou však zostáva ich defenzívna činnosť. Zemplínčania nedajú hosťom zadarmo ani kúsok trávnika. V ich prospech hovorí aj posledný vzájomný duel, v ktorom Michalovčania ozbíjali Trenčanov o všetky body. Očakávam teda, že domáci zaznamenajú aj teraz prekvapivý triumf.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 4.40 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.