Analýza zápasu: Milwaukee Bucks – Memphis Grizzlies

Publikované 13.11.2017, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Začiatok nového týždňa bude v znamení basketbalovej NBA. Pozrieme sa na konfrontáciu tímov, ktoré v našej pravidelnej rubrike dostávajú priestor vôbec po prvýkrát. V štáte Wisconsin sa odohrá zaujímavá konfrontácia medzi Milwaukee Bucks a Memphisom Grizzlies.

Mužstvo s potenciálom a nezastaviteľným Grékom

Milwaukee Bucks môžeme zaradiť medzi čiernych koňov tohtoročnej NBA. Vlani nechýbalo v play off a aj na začiatku tohto ročníka ukazuje veľký potenciál. Zverenci bývalého výborného hráča Jasona Kidda majú vyrovnanú bilanciu 6-6, a tak im patrí miesto na hranici postupovej osmičky. Treba však dodať, že Bucks mali náročný žreb. Dvakrát podľahli Clevelandu a raz nestačili na silné mužstvá Bostonu či Oklahomy City. V nedeľu sa po štvorzápasovom tripe vrátili späť na vlastnú palubovku a Los Angeles Lakers zdolali 98:90. Najväčšou hviezdou je Grék Giannis Antetokounmpo. Stále len 23-ročný hráč upútal na seba aj včera, konto súpera zaťažil 33 bodmi a momentálne je najlepším strelcom celej súťaže.

Bucks darujú súperom až príliš veľa šestiek

Milwaukee sa môže pýšiť treťou najlepšou úspešnosťou streľby z poľa, no paradoxne má negatívne skóre. Hráči by určite mali popracovať na čistote bránenia. V ostatných piatich dueloch inkasovali z čiary trestného hodu 110 bodov, pričom sami z nej dosiahli len 61. Takisto trošku horia na útočnom doskoku, ktorých dokážu vybojovať len sedem na zápas. Zaujímavou posilou je Eric Bledsoe, ktorý vlani podával veľmi dobre výkony v drese Phoenixu Suns. Okrem neho a spomínaného Antetokounmpa si držia dvojciferný priemer aj Malcolm Brogdon a Khris Middleton, ktorý zažiaril 43 bodmi na palubovke Charlotte. Spoza trojkového oblúka majú Bucks úspešnosť streľby 38%, no dnes im nepomôže dobrý strelec z diaľky Mirza Teletović.

Defenzíva Grizzlies je vonku o niečo slabšia

Memphis Grizzlies je na tom o niečo lepšie ako jeho dnešný súper. Zápasová bilancia 7-5 mu v nabitej Západnej konferencii vyniesla priebežné piate miesto. Naposledy sa predstavil na palubovke Houstonu a dá sa povedať, že si prakticky neškrtol. Rýchlo prehrával 9:0, ani raz neviedol a celkovo pustil súpera až k 45-tim pokusom z perimetra. Zverenci Davida Fizdala v zápasoch vonku inkasujú v priemere 102 bodov, čo je o šesť viac ako doma. Napriek tomu patria medzi mužstvá, ktoré sú na tom najlepšie, čo sa týka stratených lôpt či blokov. Zaujímavosťou je, že v posledných deviatich zápasoch proti Milwaukee sa zakaždým tešil z víťazstva domáci tím. Naposledy v štáte Wisconsin Grizzlies triumfovali ešte v januári 2014.

Tradičnú dvojicu doplňuje nečakaný žolík z lavičky

Ťahúňmi mužstva sú podobne ako v ostatných sezónach Mike Conley a Marc Gasol. Obaja majú bodový priemer tesne pod hranicou 20 bodov a už tradične sú lídrami tímu v počte asistencii, respektíve doskokoch. Za zmienku stojí spomenúť aj výkony Tyrekeho Evansa, ktorý nie je členom základnej zostavy, no napriek tomu dosahuje 17,8 bodu na zápas. Memphis má o niečo lepšie rozložené sily a môže mať výhodu v konfrontácii hráčov z lavičky. V porovnaní s inými mužstvami trošku zaostáva v štatistike asistencií a takisto premieňa len každú tretiu strelu spoza trojkového oblúka. V dnešnom zápase sa Grizzlies predstavia takmer v kompletnom zložení, chýba len JaMychal Green, ktorý laboruje s členkom.

Antetokounmpo nadviaže na výkony hviezdnych kolegov

Fortuna mierne favorizuje domáce mužstvo a dokonca kurz na jeho víťazstvo v niektorých spoločnostiach klesá. Memphis čaká piaty zápas v rade vonku, čo sa tiež môže prejaviť. Navyše, počas tohto tripu sa mu nedarí brániť najväčšie hviezdy súpera. James Harden mu nasúkal 38 bodov, C. J. McCollum 36, a takisto Blake Griffin pokoril 30-bodovú hranicu. Podarí sa to aj Giannisovi Antetokounmpovi? Osobne si myslím, že áno a grécky basketbalista dovedie svoj tím k víťazstvu.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.70 FORTUNA »

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.