Analýza zápasu: Minnesota Wild – Arizona Coyotes

Publikované 08.02.2018, autor: Roman

Dnes sa pozrieme na duel absolútne odlišných tímov. Kým v Minnesote je hokej športom číslom jeden a tím patrí v krátkej histórií k tomu lepšiemu v rámci profiligy, v arizonskej púšti chýbajú výkony aj divácky záujem o mužstvo.

Minnesota na ceste do play-off

„Divosi“ sa momentálne nachádzajú na piatom mieste Centrálnej divízie. Postup však ani zďaleka nemajú istý, keďže na chrbát im dýcha výborne hrajúce Colorado a posledné slovo ešte nepovedali ani „jastrabi“ z Chicaga. Mužstvo trénera Brucea Boudreaua zatiaľ napĺňa svoj ofenzívny potenciál. Mierne však zaostávajú v defenzíve, keď inkasovali štvrtý najvyšší počet gólov v konferencií.

Najproduktívnejším hráčom „divochov“ je veterán Eric Staal, ktorý nazbieral 48 bodov. V dobrej forme je aj fínsky kúzelník Mikael Granlund, ktorý má na konte iba o päť bodov menej. Ako sme už spomínali, hĺbka ofenzívnych formácií je v Minnesote dostatočná. Naopak, v rámci obranných párov im jeden skúsenejší obranca chýba.

Arizona beznádejne najhoršia

V doterajšom priebehu nazbierali „kojoti“ iba 33 bodov. V riadnom hracom čase dokázali vyhrať iba päť zápasov a ďalšiu sezónu zakončia na chvoste celej NHL. V 53 odohraných dueloch dostali najvyšší počet gólov zo všetkých 31 tímov. Najhorší sú aj v ofenzívnej produkcií.

Najproduktívnejším hráčom a jedným z mála svetlých zjavov je americký mladík Clayton Keller, ktorý v doterajšom priebehu nazbieral 36 bodov. S krajanom Christianom Dovrakom, ktorý si v posledných piatich dueloch drží priemer bodu na zápas, vytvoril pomerne nebezpečný útok. Tím však v poslednom čase zaznamenal v piatich stretnutiach iba jedinú výhru po predĺžení.

Domáci jasným favoritom

Arizona môže sezónu pomaly zabaliť. Minnesota má stále o čo hrať a predpokladám, že v dnešnom dueli zvíťazia. Kvôli kurzovému zvýhodneniu tipujem na dvojgólový rozdiel v prospech domácich.

Môj tip: Víťazstvo domácich s handicapom 0:1.5; aktuálny kurz vo Fortune: 2.07 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.