Analýza zápasu: Minnesota Wild – Los Angeles Kings

Publikované 19.03.2018, autor: Roman

Stretnutie tímov, z ktorých jeden má celkom jednoznačne namierené do play-off, kým druhého čaká o posledné postupové priečky ešte tuhý boj. Keďže kluby nie sú v rovnakej divízií, dnes nepôjde o bezprostredný súboj o postup. Avšak v prípade, že obaja vypadnú vo svojej divízii z elitnej trojice, v boji o divokú kartu budú priamymi rivalmi.

Minnesota fantastická na domácom ľade

„Divosi“ získali vo svojom domovskom stánku 54 bodov. Nikto v tejto sezóne nezaknihoval na svojom ľade viac. Pred vlastnými fanúšikmi vynikajú najmä výnimočnou defenzívou, keď v 36 odohraných dueloch inkasovali iba 81 gólov. Mužstvo zo St.Paul má pomerne náročné rozlosovanie, keď za štyri dni nastúpi už na tretí zápas.

V uplynulých dvoch stretnutiach porazili vedúci celok pacifickej divízie Las Vegas 2:4 a následne zvíťazili aj proti Arizone pomerom 1:3. Mužstvo je výborne poskladané, má obrovské množstvo skúseností a zabudnúť nemôžme ani na fantastickú atmosféru domácich duelov. Tento rok môžu ísť „divosi“ v play-off poriadne ďaleko.

Los Angeles s výbornou ofenzívou

Mužstvo z pacifického pobrežia sa pýši druhým najnižším počtom inkasovaných gólov v Západnej konferencii. Menej kapituloval už len Nashville, ten však hrá v poslednom období vlastnú ligu. Kým Minnesota dominuje najmä na domácom ľade, „králi“ získali viac ako polovicu všetkých svojich bodov práve na štadiónoch súperov.

Tím trénera Roba Blakea sa opiera najmä o slovinského centra Anžeho Kopitara, ktorý je v tejto sezóne vo výbornej forme. Veľkou oporou je aj dlhoročný kapitán Dustin Brown. Zabudnúť nemožno ani na Drewa Doughtyho, ktorý patrí k najproduktívnejším zadákom súťaže a pritom podáva aj výborne defenzívne výkony.

Očakávame vyrovnaný duel

Tímy sa v tejto sezóne už stretli. „Králi“ oslavovali na domácom ľade víťazstvo 5:2. Bolo to však ešte v decembri minulého roka. V tejto fáze má každý získaný bod cenu zlata. Očakávam teda, že ani jeden tím nepredá kožu lacno a budeme svedkami veľmi vyrovnaného stretnutia.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.75 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.