Analýza zápasu: Minnesota Wild – Nashville Predators

Publikované 16.11.2017, autor: Roman

Dnes sa stretnú mužstvá, ktoré sú od seba síce vzdialené o šesť tabuľkových miest, avšak v skutočnosti ich delia iba štyri body. Oba tímy navyše, okrem výborných výkonov, ťahajú aj niekoľkozápasové víťazné série.

„Divoch“ Dubnyk s obdivuhodnou sériou

Brankár Minnesoty Devan Dubnyk neinkasoval už v troch dueloch po sebe a vytvoril svoj osobný rekord v počte odohratých minút bez inkasovaného gólu. Už niekoľko rokov ide o jedného z najlepších gólmanov NHL, ktorý konečne predvádza výkony, ktoré od neho čaká celá organizácia. Minnesotta jeho formu z posledných duelov využíva a po sérií troch prehier zaznamenali už rovnaký počet víťazných zápasov.

Minnesota má v tejto sezóne problémy so strieľaním gólov. Jej ofenzívne čísla síce nie sú najhoršie, ale na taký útočný potenciál sa od “divochov“ čakalo viac. Dôkazom toho je, že prvý hráč tímovej produktivity Eric Staal je v celkovej tabuľke až na 68. mieste. Svetlým ofenzívnym zjavom je však americký útočník Jason Zucker, ktorý dal v doterajšom priebehu desať gólov. Pritom až šesť z nich dosiahol minulý týždeň, vďaka čomu dostal ocenenie pre prvú hviezdu týždňa.

Nashville sa poriadne rozbehol

„Predátori“ aktuálne prežívajú fantastické obdobie. V posledných piatich dueloch nazbierali plný počet desiatich bodov a vyšplhali sa už na štvrté miesto Západnej konferencie. Ide  pritom o ich najdlhšiu víťaznú sériu v tomto ročníku. A to sa stretli s najlepšími celkami ligy, keď postupne porážali tímy ako Los Angeles, Columbus, Pittsburgh, či Washington.

Mužstvo známe najmä svojou bojovnosťou a tímovými výkonmi však púta v poslednom období aj strieľaním gólov. V posledných piatich stretnutiach zaznamenali až 23 presných zásahov. V spomínanom období naopak inkasovali štrnásťkrát, čo však pri ofenzívnej sile súperov nie je až také hrozivé číslo.

Zápas nemá favorita

Stávkové kancelárie si v tomto dueli nevedeli vybrať jasného favorita. Je to pochopiteľné, keďže oba tímy sú vo výbornej forme a kým Minnesota neinkasovala už v troch dueloch po sebe, Nashville ofenzívne ničí svojich súperov. Osobne si však myslím, že dnes preváži defenzívny výkon a ani jeden brankár veľa gólov neinkasuje.

Môj tip: Padne menej ako 5,5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.73 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.