Analýza zápasu: Mona Barthelová – Magdaléna Rybáriková

Publikované 13.06.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

V nasledujúcich dňoch vám budeme prinášať analýzy najmä z futbalových trávnikov. Dnes na rovnakom povrchu zostaneme ale pozrieme sa do britského Nottinghamu, kde sa do druhého kola tenisového turnaja prebojovala Magdaléna Rybáriková. Jej súperkou bude Nemka Mona Barthelová.

V tejto sezóne sa jej výsledkovo nedarí

Mona Barthelová je bývalou 23. hráčkou svetového rebríčka. Počas svojej kariéry vyhrala štyri turnaje, ale za ostatné štyri roky dokázala ovládnuť len antukový turnaj v Prahe. V rozlete ju neraz pribrzdili zranenia a aj preto je momentálne až v druhej stovke rankingu. V tejto sezóne odohrala tridsať zápasov, ale až osemnásťkrát odchádza z kurtu porazená. Na nedávnom French Open jej stopku vystavila Angelique Kerberová po setoch 2:6, 3:6. Za jej najlepší tohtoročný výsledok možno považovať semifinálovú účasť z maďarskej Budapešti. V nej si zmerala sily s Dominikou Cibulkovou, ale po 77 minútach prehrala jasne 0:2 na sety.

V prvom kole nestratila podanie

Nemecká tenistka nie je hráčkou, ktorej by sedela hra na trávnatom povrchu. Od roku 2013 sa jej len v jednej sezóne podarilo na najrýchlejšom povrchu dosiahnuť pozitívnu bilanciu. V Nottinghame sa predstavuje po tretíkrát a už teraz je jasné, že dosiahne svoj najlepší výsledok. V rokoch 2016 a 2017 totiž vypadla v prvom kole. Včera úvodnú prekážku zvládla, keď domácu Katie Swanovú zdolala 7:6 a 7:5. Zaujímavosťou je, že v zápase ani raz nestratila Barthelová podanie. Nasúkala desať es, ale vyprodukovala aj sedem dvojchýb. Po prvom servise vyhrala 40 z 42 loptičiek, čo je neuveriteľná štatistika. Treba však brať do úvahy aj neskúsenosť súperky, ktorá má len 19 rokov.

Spanilá jazda zakončená životným úspechom

Magdaléna Rybáriková je jednou z mála tenistiek na okruhu WTA, ktorá sa vyložene teší na trávnatú časť sezóny. Vlani predviedla neuveriteľnú jazdu, keď v priebehu 36 dní odohrala dvadsať zápasov s bilanciou 18-2. Jej skvelé výkony sa odzrkadlili nielen na dvoch tituloch kategórie ITF, ale najmä na semifinálovej účasti v All England Clube. Cestou medzi najlepšiu štvorku zdolala napríklad Karolínu Plíškovú či Coco Vandewegheovú. V tejto sezóne je Slovenka zatiaľ nevýrazná, ale v rebríčku sa drží na skvelom 19. mieste. Pomohli jej najmä dobré grandslamové výsledky, keďže v Melbourne prešla do štvrtého a pred pár dňami v Paríži do tretieho kola.

Neznámu Rumunku zdolala až v troch setoch

Rodáčka z Piešťan hrá v Nottinghame po štvrtýkrát. Vlani dosiahla veľmi dobrý výsledok, keď po troch výhrach postúpila až do semifinále. V ňom prehrala s domácou Johannou Kontovou po setoch 2:6, 5:7. Na rozdiel od svojej dnešnej súperky mala včera voľno a zápas prvého kola odohrala už v pondelok. S mladou Rumunkou Elenou Gabrielou Ruseovou sa nevyhla hernému výpadku v druhom dejstve, ale napokon vyhrala 6:0, 3:6, 6:1. Po druhom servise súperky získala takmer 60% loptičiek a celkom dobre podávala o čom svedčí aj šesť es. Veľmi dobrú mala úspešnosť využívania brejkbalov, keď zužitkovala šesť z deviatich ponúknutých šancí.

Očakávame vyrovnaný súboj s troma setmi

Papierovou favoritkou dnešného zápasu je slovenská tenistka, no myslím si, že to nebude mať vôbec ľahké. Mona Barthelová v prvom kole výborne podávala a vyvarovala sa nejakému hernému úpadku počas zápasu. Na tráve nie je síce úplne doma, no pokiaľ jej pôjde servis, môžeme sa dočkať aj prekvapenia na úkor wimbledonskej semifinalistky. Z môjho pohľadu uvidíme vyrovnané stretnutie, ktoré by mohol rozhodnúť až tretí set.

Môj tip: Počet setov – 3, aktuálny kurz vo Fortune: 2.66 FORTUNA »

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.