Analýza zápasu: Montreal Canadiens – Carolina Hurricanes

Publikované 25.01.2018, autor: Roman

Dnes v noci sa v NHL odohrá maximálny možný počet zápasov. V akcii uvidíme až tridsať tímov a máme teda z čoho vyberať. Duel medzi Montrealom a Carolinou môže byť zaujímavým predstavením s nečakaným výsledkom.

Montreal nie je vo svojej koži

Kanadskému tímu aktuálna sezóna absolútne nevychádza. Po minuloročnom postupe do play-off a dobrej sérii s New Yorkom Rangers sa čakalo, že mužstvo si sebavedomie prenesie aj do aktuálneho ročníka. Pred sezónou však odišiel líder produktivity Alexander Radulov a vedenie nedokázalo získať plnohodnotnú náhradu. Súčasné výkony ovplyvňuje aj zranenie lídra defenzívy Shea Webera, ktorý doteraz odohral len polovicu zápasov.

Montreal je momentálne na trinástej priečke Západnej konferencie a na postup už stráca desať bodov. Ich niekdajšia výborná defenzíva je v súčasnosti utópiou. V doterajšom priebehu inkasovali až 150 gólov. K najhorším patria aj v počte presných zásahov. Hlavným problémom je však nevyrovnanosť výkonov. Montreal dokáže v jednotlivých zápasoch zdolať aj najlepšie celky ligy. Výborným príkladom je predvčerajšie víťazstvo nad Coloradom, ktoré je v úžasnej forme. Následne však strácajú body s podpriemernými mužstvami.

Carolina je na tom o niečo lepšie

„Canes“ sú momentálne o dve priečky vyššie ako ich dnešný súper. V doterajšom priebehu získali 50 bodov a na play-off majú päťbodové manko. Mladý tím sa však pri pohľade na konkurenciu v Metropolitnej divízii pravdepodobne do play-off nepozrie. V počte inkasovaných aj strelených gólov sú na úrovni svojho dnešného súpera.

Mužstvo Caroliny má pred sebou svetlú budúcnosť. Disponujú dostatočnou dávkou talentu v obrane i v útoku. Ak dokážu nájsť spoľahlivú brankársku jednotku, môžu patriť v najbližšom období k nebezpečným tímom. Ofenzíva  by mala stáť najmä na fínskej dvojici Aho-Teravainen, ktorí sú momentálne aj najproduktívnejšími hráčmi tímu. Prvý menovaný však momentálne laboruje so zranením a dnes pravdepodobne nenastúpi.

Montreal v malej eufórii

Po pretrhnutí Coloradskej šnúry bude Montreal nabudený a slabšieho súpera pravdepodobne zvládne. Tipujem ale na počet gólov v zápase. Ani jeden z tímov nedisponuje silnou ofenzívou a Caroline navyše chýba líder produktivity.

Môj tip: Padne menej ako 4.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 2.47 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.