Analýza zápasu: Montreal Canadiens – Detroit Red Wings

Publikované 26.03.2018, autor: Roman

Zápas slávnych klubov severoamerickej súťaže, ktoré neprežívajú práve najlepšie obdobie. Už dávno stratili šancu na postup do play-off a v najbližších sezónach sa budú potýkať s množstvom problémov týkajúcich sa hráčskeho kádra.

Hviezdny brankár nestačí

Montreal má síce vo svojich radoch olympijského víťaza a jedného z najlepších gólmanov súčasnosti, ale tam výpočet superhviezd v tomto kádri aj končí. Jediný, kto sa k tomuto statusu v minulej sezóne približoval bol ruský ostrostrelec Alexander Radulov. Vedenie však zbabralo predĺženie jeho zmluvy a nechalo ho odísť ku „hviezdam“ z Dallasu. Klub počas leta opustila aj legenda zadných radov a známy hokejový elegán Andrei Markov.

S podobnými stratami sa mužstvo nedokázalo vyrovnať. Hráči, ktorí mali byť ťahúňmi ďaleko zaostali za svojimi očakávaniami a talentovaný Jonathan Drouin zatiaľ nedokáže viesť celú tímovú ofenzívu. Navyše sa zranil aj kapitán Shea Weber, ktorý v ročníku odohral len 26 duelov. Výsledkom je trináste miesto vo Východnej konferencii so ziskom biednych 66 bodov.

Detroit je na tom podobne

„Červené krídla“ sa nachádzajú ešte o priečku nižšie za 65 získaných bodov. Z Detroitu cez leto síce nikto významný neodišiel, ale celý káder ťažia hráči, ktorý nepodávajú výkony odpovedajúce svojmu platovému ohodnoteniu. V minulosti dostali niekoľkí obrovské zmluvy, vďaka ktorým sú prakticky nevymeniteľní.

Pridáva sa k tomu aj strata formy u hráčov ako Tatár alebo Nyquist, ktorých všetci považovali za budúce hviezdy mužstva. Prvého menovaného stáli herné a najmä bodové výpadky miesto v kádri a porúčal sa do Las Vegas. Starne aj klubová legenda Henrik Zetterberg. Mladí hráči na čele s Manthom a Larkinom sú teda vo svojom snažení príliš osamotení.

Montreal je doma silný

Kanadské mužstvo podáva doma omnoho lepšie výkony ako na ľade súperov. Je pravda, že posledné tri stretnutia v Bell Centre prehrali, ale nastúpili proti tímom Washingtonu či Pittsburghu, ktoré sú momentálne v inej váhovej kategórii. Naopak, Detroit je na štadiónoch súperov absolútne bezzubý. Z posledných desiatich duelov na inom ako domácom ľade získal iba jediný bod. Favorit zápasu je pre mňa teda jasný.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.15 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.