Analýza zápasu: Montreal Canadiens – New York Rangers

Publikované 22.02.2018, autor: Roman

Dnes si rozoberieme duel tímov, ktorým sa v poslednom čase príliš nedarí. Ba čo viac, oba postupne vypadávajú z vyrovnaných bojov o play-off. Kým Montreal nevie nájsť hernú pohodu počas celej prebiehajúcej sezóny, od New Yorku sa po sľubnom úvode čakalo viac.

Výborný brankár nestačí

Ani to, že za kanadský tím chytá jeden z najlepších gólmanov sveta a olympijsky víťaz Carey Price, mu nezaručí miestenku v play-off. Mužstvo nemá dostatok produktívnych hráčov a po letnom odchode Radulova a Markova sa deficit ofenzívnej kreativity ešte prehĺbil. Vedenie počas celého ročníka nedokázalo za spomínanú dvojicu nájsť plnohodnotné náhrady.

Medzi najproduktívnejších hráčov tímu patrí trojlístok v zložení Galchenyuk-Pacciorety-Gallagher, ktorí však v celkovom bodovaní patria až do druhej stovky rebríčka. Od hráčov, ktorí by mali byť lídrami sa očakáva určite viac. Claude Julien je síce známy ako výborný stratég, ktorý mužstvám vštepuje osobitý štýl. V Montreale mu však chýba hráčska kvalita. Veľkú úlohu zohráva aj, v kanadských kluboch obrovský, fanúšikovský tlak.

New York s nevydarenou šnúrou

Na rozdiel od dnešného súpera disponujú “jazdci“ dostatočným hráčskym potenciálom. V posledných štyroch dueloch však štyrikrát ťahali za kratší koniec. Hrozivý je najmä počet inkasovaných gólov, ktorý sa v spomínaných stretnutiach vyšplhal na číslo 19. Uspokojivá nie je ani dlhodobá bilancia, keď z posledných desiatich zápasov získali iba štyri body.

Pre Rangers nie je nič stratené, aj keď sa nachádzajú na poslednej priečke Metropolitnej divízie. Na postupovú pozíciu momentálne strácajú šesť bodov. Problémom však môže byť stúpajúca forma konkurencie, keď z každý tímov v divízii má ešte reálnu šancu aj formu zabojovať o účasť vo vyraďovacích bojoch.

Favorit duelu neexistuje

Ani jedno mužstvo nemá dobrú formu a o výsledku rozhodnú maličkosti. Ide aj o súboj výborných brankárov, ktorým sa v poslednom čase tiež veľmi nedarí. Tipujem na víťaza zápasu. Montreal sa doma prezentuje slušnými výkonmi, mohol by to proti slabšie hrajúcim „jazdcom“ využiť.

Môj tip: Víťaz zápasu – domáci, aktuálny kurz vo Fortune: 1.78 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.