Analýza zápasu: MŠK Žilina – FC Kodaň

Publikované 12.07.2017, autor: Roman

Žreb prisúdil nášmu jedinému zástupcovi v najprestížnejšej klubovej súťaži asi najťažšieho možného súpera. Kodaň je dánsky majster s obrovskými pohárovými skúsenosťami. Veď v minulej sezóne odohrali skupinovú fázu Ligy majstrov proti klubom ako Leicester City alebo FC Porto.

Žilina má dostatok sebavedomia

Na dnešnej tlačovej konferencií oplýval tréner Guľa veľkým entuziazmom a sebavedomím. Spomenul aj podobnosť s minuloročným zápasom proti Atleticu Bilbao. V tomto zápase Žilina ukázala, že môže konkurovať aj veľkým európskym klubom. Guľa verí svojmu systému, bez ohľadu na absenciu dôležitých  hráčov, ktorí sa zaslúžili o titul.

Domácich môže oslabiť viacero zranení a odchodov. Brankár Miloš Volešák podstúpil artroskopiu a na zajtrajší zápas nebude pripravený. V zálohe má Guľa mladých brankárov, v ktorých však má dôveru. Stratou je aj odchod Ernesta Mabouku, ktorý už nemá motiváciu hrať za žlto-zelených a prestupuje do Izraela. Najväčším deficitom je prestup Filipa Hlohovského do Kórey. Hovorí sa aj o odchode Denisa Vavra. Ten by ale mal zajtrajší zápas odohrať.

Kodaň je favoritom

Dánsky majster je jednoznačne favoritom dvojzápasu. Počas prípravy odohrali tri priateľské zápasy proti súperom zvučného mena. Nezvíťazili ani v jednom. V lete však boli pomerne aktívni na prestupovom trhu.

Z klubu odišiel nórsky stopér Zanka i švédsky talent Ludwig Augustinsson. Do Talianska sa zas porúčal útočník Andrea Cornelius. Medzi najvýznamnejšie príchody patrí Andreas Bengtsson z Mainzu, Michael Luftner prichádzajúci z pražskej Slavie a mladý cyperský útočník Pieros Sotiriou.  Výsledok môžu ovplyvniť aj zranenia kľúčových hráčov Rasmusa Falka a Petra Arkensena.

Najpravdepodobnejším výsledkom je remíza

Kodaň za sebou nemá príliš vydarenú prípravu. Žilinu však oslabí výrazný prievan v kádri. Osobne očakávam zápas chudobný na góly s nerozhodným výsledkom. O postupe sa rozhodne až budúci týždeň v Dánsku.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.50 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.