Analýza zápasu: MŠK Žilina – FC Spartak Trnava

Publikované 25.08.2017, autor: Roman

Po piatich odohraných kolách je situácia oboch klubov diametrálne odlišná a absolútne neočakávaná. Žilina ako úradujúci majster a tím, ktorý v minulej sezóne valcoval svojich súperov sa krčí na predposlednom mieste tabuľky. Trnava, od ktorej nikto veľké očakávania nemal je na druhom mieste iba bod za vedúcou Nitrou.

Žilina sa stále nedostala do hernej pohody

Keď „Šošoni“ rozbili vo štvrtom kole na domácom ihrisku Senicu výsledkom 7:1, zdalo sa, že herná kríza je zažehnaná a zverenci trénera Adriána Guľu sa vrátili do minulosezónnej pohody. Potvrdil to aj pohárový zápas proti piatoligovej Dobrej Nive. Dobré výsledky i výkony však zmazali zápasom v Dunajskej Strede. Súper ich dokázal prevýšiť a aj napriek tomu, že duel z beznádejného stavu 3:0 zdramatizovali, vyrovnať sa im nepodarilo.

Adrián Guľa dal v predchádzajúcom stretnutí znovu priestor stopérskej dvojici Hancko-Kaša. Prvého menovaného však po prvom polčase musel striedať Denis Vavro. Žiline chýba stabilita v zadných radoch. V útoku zas trpia odchodom šikovného Hlohovského a chýbajúcou produktivitou Otubanja.

Trnava podľahla síce Slovanu, sezónu však má zatiaľ výbornú

Až v minulom kole proti odvekému rivalovi utrpel Spartak svoju prvú prehru v ročníku. Mnohých skalných priaznivcov táto prehra zamrzela, nič to však neuberá na doterajších výsledkoch mužstva. Slovan má obrovskú kvalitu, napriek tomu mala Trnava počas zápasu prevahu, ktorú ale gólovo nezužitkovala.

Spartak sa zatiaľ prezentuje veľmi umným štýlom hry. V zápasoch nemajú ofenzívnu prevahu, skvele však bránia a hlavne premieňajú gólové šance. Silná stránka Trnavy je aj v štandardných situáciách, veď stopér Godál dal už dva góly a je s Marvinom Eghom najlepším strelcom mužstva. Vysoká efektivita ich opustila až v minulom dueli, keď mali množstvo streleckých pokusov, gól však dali len jeden.

Náročný duel pre oboch

Žilina je stále v kríze a Trnava už nebude súperom rangu Senice. Spartak má prepracovanú defenzívu a trápiaca sa Žilina bude len s ťažkosťami hľadať cestu k súperovej bráne. Treba však poznamenať, že kvalita je jednoznačne na strane „Šošonov“. Očakávam remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.70 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.