Analýza zápasu: Nemecko U21 – Španielsko U21

Publikované 30.06.2017, autor: Roman

Majstrovstvá Európy do 21 rokov sa chýlia ku svojmu koncu. Už dnes spoznáme meno nového kráľa starého kontinentu v tejto kategórií. Vo finále sa stretnú dvaja najväčší favoriti turnaja. Najmä Španieli podávajú počas celého šampionátu ohromujúce výkony a dnes budú jednoznačným favoritom.

Nemecko s prepracovanou ofenzívou

Počas semifinálového duelu s Angličanmi boli nemeckí mladíci lepším mužstvom. Výborne útočili a pomerne dlhú dobu mali zápas pod kontrolou. Svoje šance však nedokázali pretaviť do vyššieho rozdielu v skóre, za čo ich Angličania potrestali. V penaltovom rozstrele už zvíťazil šťastnejší tím.

V základnej skupine podali Nemci v prvých dvoch zápasoch skvelé výkony. K poslednému duelu s Talianskom sa toho v médiách popísalo mnoho. Prazvláštny systém turnaja dovolil tímom kalkulovať a tie to aj využili. Najproduktívnejším hráčom Nemecka je Davie Selke, ktorý dal dva góly a na jeden ďalší prihral. Hlavnou zbraňou Nemcov sú však tímové výkony. Ofenzíva pracuje súdržne a v zakončení sa ocitajú rôzny hráči. Dokazuje to aj ďalších päť jednogólových strelcov. Medzi nimi aj hviezdy ako Gnabry alebo Amiri.

Španieli absolútne suverénni

Futbalisti z Pyrenejského polostrova potvrdzujú papierové predpoklady a svojich súperov valcujú jedného za druhým. V semifinálovom dueli zvíťazili 3:1 a Talianom nedali takmer žiadnu šancu. Jednoznačne im v tom však pomohla aj červená karta pre Gagliardiniho.

V základnej skupine boli Španieli rovnako efektní aj efektívni. Po výborných výkonoch postupne zdolali Macedóncov, Portugalcov i Srbov s celkovým skóre 9:1. Hlavnými hviezdami sú opory oboch madridských veľkoklubov. Asensio aj Saúl sú najlepšími strelcami šampionátu a dovedna už dali osem gólov. Tím sa však môže spoľahnúť na viacero ofenzívnych klenotov, z ktorých každý môže tento zápas rozhodnúť.

Španieli jednoznačným favoritom

Podobný názor majú aj stávkové kancelárie. Španieli sú od začiatku tohto turnaja považovaní za hlavných adeptov na víťazstvo a myslím, že tieto predpoklady dnes aj potvrdia. Nemci majú svoju silu, môžu Španielsko potrápiť, ale kvalitu svojho súpera nedosahujú.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 1.85 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.