Analýza zápasu: New Jersey Devils – Columbus Blue Jackets

Publikované 08.12.2017, autor: Roman

Dnes sa bližšie pozrieme na duel severoamerickej NHL medzi tímami, ktoré v posledných rokoch nezažívajú práve najlepšie obdobie. V tejto sezóne však prekvapujú celú hokejovú verejnosť.

New Jersey na prekvapivo vysokých pozíciách

Mužstvo Johna Hynesa vyberalo na tohtoročnom drafte z prvého miesta a okolo svojej jednotky, Nica Hischiera sa budú snažiť v nasledujúcich rokoch vybudovať konečne konkurencieschopný tím. Zatiaľ sa im to aj pomerne darí. Veď pred sezónou by málokto predpokladal, že sa budú po tretine odohraných zápasov nachádzať na treťom mieste celej Východnej konferencie.

Mladý Švajčiar Hischier predvádza v prvej seniorskej sezóne výborné výkony a na konte má už dvadsať bodov. Je tak druhým najproduktívnejším hráčom tímu po Taylorovi Hallovi, ktorý patrí k najviac bodujúcim hráčom ligy. Prestup z Edmontonu mu výrazne pomohol a v New Jersey našiel stratenú formu. Prekvapením sezóny je zatiaľ mladý švédsky útočník Jesper Bratt.

Columbus pokračuje v nastúpenom trende

Už v minulej sezóne „modrokabátnici“ prekvapili celú ligu, keď získali 108 bodov a pod kontroverzným trénerom Johnom Tortorellom predvádzali výborný hokej. V play-off im chýbali potrebné skúsenosti a skončili už po prvom kole na štíte neskoršieho víťaza z Pittsburghu.

Cez leto odišiel z tímu Brandon Saad, ktorý bol výraznou postavou minuloročného ťaženia. Nahradil ho však ruský kúzelník Artemij Panarin, ktorý sa automaticky zhostil úlohy bodového lídra. Columbus však zatiaľ zbiera body vďaka výbornej defenzívnej práci a skvelým výkonom brankára Sergeja Bobrovského. Zo všetkých tímov Východnej konferencie inkasovali najnižší počet gólov. Pramení z toho však aj slabšia gólová produkcia.

Pred dvoma dňami vyhrali Devils

Mužstvá sa pre niekoľkými dňami už stretli a „diabli“ z New Jersey dokázali na lade súpera zvíťaziť pomerom 1:4. Ide o mužstvá, ktoré obe stavajú na systéme a prepracovanej defenzíve. Svedčí o tom aj doterajší počet inkasovaných i strelených gólov. Tipujem teda, že počet gólov v zápase bude menší ako 5.5.

Môj tip: Padne menej ako 5.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.77 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.