Analýza zápasu: New Jersey Devils – Montreal Canadiens

Publikované 06.03.2018, autor: Roman

Dnes sa pozrieme na duel tímov, z ktorých jeden bude o play-off ešte urputne bojovať, kým druhý už stráca šancu na umiestnenie v prvej osmičke. Pre mnohých je prekvapením, že New Jersey sa po veľmi zlom období trvajúcom niekoľko sezón dokázalo znovu dostať do boja o vyraďovaciu fázu.

Hall očaruje výkonmi

Taylor Hall predvádza počas celej sezóny fantastické výkony. V novom roku sa však radí medzi najlepších hráčov celej ligy. Ukázalo sa, že v Edmontone mu nedokázali dať dostatočný priestor, aby mohol naplno rozvinúť svoj ofenzívny potenciál. V súčasnosti je jedným z najobávanejších krídelníkov v lige a ťahá už 25-zápasovú šnúru aspoň s jedným bodom v stretnutí.

Kým najproduktívnejšiemu hráčovi tímu sa darí nad očakávania dobre, New Jersey ako mužstvo začína strácať dych. Po výbornom vstupe do sezóny začínajú prehrávať čoraz viac zápasov a čaká ich ešte tuhý boj o miesta do play-off. K bodovému lídrovi Hallovi by sa mali pridať aj ďalší hráči. Veď rozdiel v tímovom bodovaní medzi ním a druhým Hischierom je viac ako 30 bodov. A to sú Hischierove výkony ešte milým prekvapením.

Montreal sa s play-off pomaly lúči

Canadiens síce strácajú na poslednú divokú kartu, ktorú momentálne drží Columbus, desať bodov. Keďže v hre je ešte štyridsať bodov, nie je to nedostihnuteľný cieľ. Hráči však nepredvádzajú žiadny výrazný herný progres a dá sa očakávať, že vo vyraďovacích bojoch budú chýbať. Nasvedčoval tomu aj prístup vedenia, ktoré sa minulý týždeň snažilo vymeniť niektorých útočníkov z prvých dvoch formácií. Nakoniec sa porúčal český veterán Tomáš Plekanec, za ktorého smerovalo do Montrealu niekoľko mladíkov a vysoká draftová voľba.

Aj táto výmena naznačila, že vedenie sa musí v najbližšom období sústrediť na doplnenie aktuálneho kádra. Claude Julien je výborný tréner, Carey Price je špičkový brankár, ale mužstvu chýba ďalšia kvalita. Max Pacioretty už nie je takým ofenzívnym ťahúňom a od dvojice Gallagher-Galchenyuk sa tiež očakáva ďaleko viac. Veľkým prísľubom je mladý kanadský center Jonathan Drouin.

Domáci by mali bodovať

Ak si chce New Jersey udržať pozície zaručujúce postup do play-off, v takýchto zápasoch by malo bodovať. Montrealu sa na lade súperov príliš nedarí a neočakávam, že dnes sa to zmení. Zaujímavým sa javí aj tip na strelca gólu v podobe Taylora Halla, ktorý prežíva fantastické obdobie. Osobne však volím stávku na víťaza duelu.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.