Analýza zápasu: New York Islanders – Montreal Canadiens

Publikované 05.11.2018, autor: Roman

Súboj tímov, ktoré zatiaľ svojimi výkonmi prekvapujú všetkých predsezónnych kritikov. Mužstvá neboli považované ani za adeptov na postup do play-off a momentálne sa nachádzajú na vrchných priečkach Východnej konferencie. Otázne je, dokedy im táto skvelá fazóna vydrží.

Islanders to ide aj bez Tavaresa

Po letnom odchode kapitána a najväčšej hviezdy tímu zavládlo u fanúšikov Islanders obrovské sklamanie. John Tavares bol síce symbolom organizácie, vtedajšie vedenie však za niekoľko rokov nedokázalo okolo neho postaviť tím, ktorý by bol schopný siahať na najvyššie priečky. Cez leto ale neodišiel len kapitán, ale porúčali sa aj tréner a generálny manažér, ktorí boli už pre organizáciu skôr príťažou.

V súčasnosti sa „ostrovanom“ darí nadmieru dobre. V trinástich dueloch nazbierali sedemnásť bodov a okupujú tretiu priečku Východnej konferencie. V rámci nabitej Metropolitnej  divízie dokonca vedú. Zodpovednosť za produktivitu sa rozložila na viacerých hráčov, najmä však na štvoricu Bailey, Lee, Barzal a Eberle. Najvýznamnejší posun však Islanders zaznamenali v defenzívnej práci, keď spolu s Bostonom inkasovali zatiaľ najmenší počet gólov vo svojej konferencii.

Montreal prekvapuje aj náročné publikum

Očakávania od hokejového klubu sú v každom kanadskom meste obrovské. Avšak v Montreale to platí dvojnásobne. Obrovský fanúšikovský tlak bol mužstvu v minulých sezónach skôr na príťaž. V súčasnosti sa s nim však Canadiens vyrovnávajú ukážkovo a užívajú si priazeň svojich fanúšikov i médií.

Tréner Claude Julien dokázal v spolupráci s vedením poskladať veľmi zaujímavý, dravý a pomerne mladý tím, ktorý zatiaľ získal 16 bodov v trinástich dueloch. Rovnako ako ich dnešný súper, aj Montreal sa pýši dobrou defenzívnou hrou podporenou dobrými výkonmi brankárskej hviezdy Careyho Pricea.

Favorit nie je jasný

Stávkové kancelárie veľmi jemne favorizujú domáci tím. Osobne očakávam veľmi vyrovnaný duel, tipujem však na počet gólov v zápase. Stretnú sa tímy, ktoré dávajú pomerne veľký dôraz na zodpovednú defenzívu, čo sa môže prejaviť v menšom počte presných zásahov.

Môj tip:  Padne menej ako 4.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 2.43 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.