Analýza zápasu: New York Islanders – Pittsburgh Penguins

Publikované 05.01.2018, autor: Roman

Posledná analýza zo zámorskej NHL nám síce nevyšla podľa predstáv, ale v zimnom období ostaneme verní hokeju. „Ostrovania“ z New Yorku privítajú obhajcu prvenstva z minulého roka Pittsburgh Penguins.

Islanders sú v malej kríze

Z posledných troch duelov si mužstvo trénera Douga Weighta neodnieslo ani bod. Inkasovali pritom pätnásť gólov a dali iba štyri. Tímu znova chýba istota v bránke. Jaroslav Halák chytal v každom zo spomínaných duelov. Raz predčasne striedal. Nepomáha mu ani obrana „ostrovanov“, ktorá je jednou z najhorších v konferencií. New York navyše momentálne nedokáže strieľať góly tak, ako sa mu to darilo v doterajšom priebehu.

Aktuálne je celok z Long Islandu na deviatom mieste Východnej konferencie iba bod pred dnešným súperom. V doterajšom priebehu ohurovali najmä spomínanou ofenzívou. Je to najmä vďaka elitnej formácii na čele s kapitánom Tavaresom. Spolu so svojím dvorným nahrávačom Baileym získali dovedna už 99 bodov.

„Tučniaci“ ako na hojdačke

Tím okolo Sidneyho Crosbyho nepredvádza v aktuálnom ročníku príliš okulahodiaci hokej. Ich chvíle však môžu ešte iba prísť. Mužstvo má za sebou dostatok náročných situácií a vďaka kombinácií kvality a skúseností sú jedným z najnebezpečnejších protivníkov v lige. O to viac, keď sa sezóna už prehupla do druhej polovice.

V poslednom dueli zvíťazili Penguins na ľade odvekého pensylvánskeho rivala Philadelphie 1:5. Góly si pritom rozdelili všetky štyri formácie. Výborný výkon podala najmä štvrtá, ktorá zaznamenala dva presné zásahy. Tímovým štatistikám kraľuje dvojica Kessel-Malkin. Crosby výrazne zaostáva, čo znepokojuje množstvo fanúšikov „tučniakov“.

Domáci by mali bodovať, ale…

Ide o stretnutie divíznych rivalov. Každý získaný bod je preto veľmi cenný. Osobne však neočakávam, že domáci zvíťazia. Predpokladám vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre Pittsburgh.

Môj tip: Víťaz zápasu – hostia, aktuálny kurz vo Fortune: 1.86 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.