Analýza zápasu: New York Rangers – Nashville Predators

Publikované 21.10.2017, autor: Roman

Aj dnes pokračujeme v hokejovom tóne. Cez víkend sa v rámci severoamerickej NHL hrajú aj zápasy v časoch prijateľných pre európskeho fanúšika. Jedným takým je aj duel medzi „jazdcami“ z New Yorku s Nashvillom Predators.

Rangers zatiaľ s katastrofálnym úvodom

Hokejisti z Manhattanu zaostávajú ďaleko za predsezónnymi očakávaniami. Nabitý tím s tradične vysokými ambíciami toho zatiaľ predviedol málo a v doterajšom priebehu zvíťazil len jediný raz. V ostatných ôsmich dueloch súperom podľahli. Inkasovali v nich až tridsať gólov, čo ich radí spolu s Arizonou na posledné miesto tejto štatistky v celej lige.

„Jazdci“ cez leto podpísali Kevina Shattenkirka a získali tým jedného z najlepších ofenzívnych obrancov ligy. Hovorilo sa, že práve produktívny obranca do prvej presilovky tímu dlhodobo chýbal. Tento podpis sa zatiaľ vypláca, keďže Shattenkirk je najproduktívnejším hráčom tímu a hráva obrovské porcie minút. Horšie je to s jeho defenzívnymi úlohami, keďže v tabuľke pravdy mu svieti hodnota -5. Podobne sú na tom však všetci jeho spoluhráči. Henrik Lundqvist má pritom úspešnosť zákrokov nad 90%. Svedčí to aj o horšej defenzívnej práci celého tímu.

Nashville s veľkým sebavedomím

Po fantastickej minulej sezóne vypukol v meste country hokejový ošiaľ a zdá sa že ten pokračuje aj v aktuálnom ročníku. Úvod sezóny síce „predátorov“ nezastihol v ideálnej forme a v prvých dvoch dueloch utrpeli dve štvorgólové porážky. Následne však z ďalších piatich duelov získali deväť bodov a vyšvihli sa na piate miesto Západnej konferencie.

Najproduktívnejším hráčom tímu je zatiaľ švédsky útočník Filip Forsberg. Ten začína napĺňať svoj potenciál a stáva sa jednou tvárí celej ligy. V doterajšom priebehu získal deväť bodov. Vo výbornej forme je aj fínsky brankár Pekka Rinne, ktorý v poslednom zápase vychytal čisté konto na ľade Philadelphie.

Rangers musia bodovať, ale Nashville je ťažký oriešok

Výborná defenzíva „predátorov“ na čele so suverénnym Pekkom Rinnem bude pre Rangers veľmi náročnou prekážkou. Naopak, obrana domácich je zatiaľ pomerne deravá a Nashville si môže vytvoriť dostatok šancí. Očakávam vyrovnaný zápas a tesnú výhru Nashvillu.

Môj tip: Víťaz zápasu – Nashville, aktuálny kurz vo Fortune: 1.96 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.